Rejestracja i logowanie

Jak nie radzić sobie w życiu, czyli „(Nie)poradnik” od Grupy Teatralnej „od jutra”

Kultura 08-06-2019 Autor: ez.
0

„Bo najtrudniej wytrzymać z samym sobą”. Wydawać by się mogło, że to problemy nastolatków, przedstawione przez bohaterów drugiego i poprawionego wydania spektaklu „(Nie)poradnik”, doprowadziły do takiego wniosku. Ale czy aby na pewno dorośli nie podzielają tego samego zdania? A jeśli już nie można ze sobą wytrzymać, to co robić? Z „pomocą” przychodzą pacjenci i doktor z ośrodka.

Jakie problemy mogą mieć nastolatkowie? Złe oceny w szkole, problemy z rodzicami, złamane serce. To zdecydowanie może odebrać chęć do życia. A dorośli? Problemy w pracy, wkurzająca rodzina? Czy wyimaginowany i błahy, czy prawdziwy i ważny, może to być powód, by chęć do życia z nas uszła- niezależnie od wieku. Jak więc sobie z tym radzić? Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć, ale bohaterowie drugiej i poprawionej wersji spektaklu „(Nie)poradnik” przekazali nam, jak sobie nie radzić.

Smutna Dziewczyna przez natłok „problemów” nie ma już ochoty do życia. Trafia do ośrodka pod skrzydła - wydawać się może, a przynajmniej bohaterce - dość niezrównoważonej pani doktor. Co się dzieje w owej placówce? Halucynogenne herbatki i magiczne ciasteczka są tam na porządku dziennym i takie rarytasy zwykli spożywać pacjenci ośrodka. W rozwiązaniu problemów i przywróceniu chęci życia może nie pomogą, ale za to w polepszeniu samopoczucia już nieco bardziej. W (nie)poradzeniu sobie z nimi pomogą za to tabletki, sznur, zatruta kiełbasa albo pociąg... „Rozwiązanie” egzystencjalnych katuszy jest na wyciągnięcie ręki, ale czy stojąc przed ostatecznym wyborem łatwo przychodzi podjąć taką decyzję?

Teoretycznie jest to sztuka o problemach i ich istocie – tych prawdziwych i wyimaginowanych. Czy z happy endem? O tym możecie się przekonać podczas kolejnej premiery spektaklu, która odbędzie się już jutro (9 czerwca) o godz. 18:00 w CTMiT.

OBSADA:
MAJA KONDRAS / KINGA MARYNIAK -  ROMANTYCZNA
NATALIA KATARZYŃSKA - ROZWAŻNA
JULIA CZEKALSKA – SMUTNA DZIEWCZYNA
PATRYK RACZYŃSKI – WESOŁY CHŁOPAK
KLAUDIA NIEWIADOMSKA - DOKTOR
SYLWIA KOGUCIŃSKA - AUSTEN
SCENARIUSZ I REŻYSERIA – Dominika Staniszewska
SCENOGRAFIA – Dominika Staniszewska
MUZYKA – Patryk Raczyński
PROJEKTY GRAFICZNE – Marta Fijałkowska

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także