Rejestracja i logowanie

Jarosław Kret o pogodzie dla kutnian

Kultura 09-05-2017 Autor: jej
1

Choć z małym poślizgiem spowodowanym przygodą na autostradzie z "gumą" w roli głównej, gość dzisiejszego wieczoru - Jarosław Kret dotarł do Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie czekała publiczność z nadzieją na prognozę lepszej pogody. Dziennikarz i fotoreporter zdradził nie tylko jakiej aury możemy spodziewać się w najbliższych dniach.

Jak się okazuje, nie ma co liczyć na wysokie temperatury, najbliższy cieplejszy dzień prognozowany jest dopiero na 17 maja, a przed nim może nas czekać jeszcze śnieg. Skąd takie anomalie?

- To efekt ocieplenia klimatu. I to, co się dzieje w tej chwili, ta naprawdę paskudna wiosna, jest nie tylko jest u nas, ale również np. we Francji, Włoszech czy Afryce Zwrotnikowej. W Afryce Saharyjskiej, na Półwyspie Arabskim, Subkontynencie Indyjskim paskudna wiosna polega na tym, że już na początku kwietnia notowano tam temperaturę 40 stopni. To jest coś niesłychanego, to jest coś niemożliwego. Mieszkałem przez wiele lat w Indiach i doświadczałem temperatury 40 stopni - można się zabić własną pięścią. Tylko ja tej temperatury doświadczałem w połowie maja, a nie na przełomie marca i kwietnia! Otóż to jest właśnie to, co się nazywa ociepleniem klimatu - mówił Jarosław Kret wyjaśniając kutnianom procesy, które powodują sytuację meteorologiczną w Polsce oraz na całym świecie. 

Podczas spotkania, które odbyło się w ramach "Czterech stron świata" nie zabrakło również opowieści o podróżach, pracy zawodowej, życiu osobistym i pięknie egzotycznych zakątków, w których żył i pracował dziennikarz. 

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Ten agent?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także