Rejestracja i logowanie

Już w sobotę Festyn Saski

Kultura 01-08-2018 Autor: ez
0

Festiwal Saski organizowany jest przez Muzeum Regionalne w Kutnie na pl. Piłsudskiego. Impreza rozpocznie się od godz. 14 i potrwa do wieczora. Festiwal Saski cieszy się dużym zainteresowaniem wśród grup rekonstrukcyjnych z zagranicy. W tym roku swoją obecnością zaszczycą go goście z Saksonii, Drezna czy Berlina.

Weźmie w nim udział ok. 50 rekonstruktorów i wykonawców. To grupy amatorskie, ale także profesjonalne, które zajmują się np. tańcem barokowym i baletowym. Odbędą się także warsztaty prezentujące dawne rzemiosła, które miały zapewnić królowi w trakcie podróży pełną obsługę. Oprócz warsztatów odbędą się animacje czy konkursy historyczne i plastyczne.

Sam Festiwal rozpocznie parada rekonstruktorów i wykonawców ulicą Królewską. Nowym i ciekawym elementem będzie pokaz kuchni staropolskiej, oczywiście z możliwością degustacji. Ponadto odbędzie się koncert muzyki barokowej. Ciekawie zapowiada się inscenizacja napadu rabusiów na królewski obóz.

Muzeum Regionalne przygotowało więc atrakcje dla całych rodzin, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły na plakacie.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także