Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Do Kutna przypłynęła „Nowa Fala Polskiego Dancingu”

Kultura 14-04-2019 Autor: ez.
0

Cóż to był za dancing! Prawdziwą prywatkę jak sprzed kilku dekad zrobili w Kutnie Babu Król i Smutne Piosenki. Zagrali kawałki z krążka „Nowa Fala Polskiego Dancingu”, czyli autorskiej płyty powstałej dzięki współpracy Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury z Poznania, pań z gnieźnieńskiego Klubu Seniora „Radość” i lidera zespołu Pogodno, Jacka Szymkiewicza znanego jako Budyń.

A gdyby tak pójść w tango? Kutnowskiej publiczności nie trzeba było do tego namawiać bowiem punktualnie o godz. 18:00 „wbili na parkiet” Centrum Teatru Muzyki i Tańca by dać się ponieść muzyce goszczącego dziś w mieście róż zespołu. Wszyscy przenieśli się w czasie - jedni do wspomnień swoich rodziców i dziadków, inni sięgnęli pamięcią do swojej młodości. A to za sprawą świetnego występu, który zafundował Budyń i Bajzel, czyli Szymkiewicz i Piasecki z zespołem Smutne Piosenki.

Tańce z nieznajomymi, potańcówki, spotkania towarzyskie - to historie młodości seniorek, które przelane na papier przerodziły się w piosenki, a te w materiał na płytę. To właśnie z takich opowieści składają się utwory z krążka.

Dzisiejszy koncert odbył się w ramach Festiwalu Złoty Środek Poezji i tym samy zwieńczył go. A Wy jak się bawiliście na tym dancingu?

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także