Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Niesamowita energia i świetny humor! Menopauzy szał w KDK

Kultura 04-04-2019 Autor: toza
0

Skoro powiedziało się „A” trzeba też powiedzieć „B”. Tydzień temu Kutnowski Dom Kultury gościł w swoich murach Teatr Capitol ze spektaklem „Klimakterium i już”. Dziś przyszła pora na część drugą, czyli „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”. Co czekało na tych, którzy wybrali się do KDK? Świetna zabawa, wspaniali artyści, solidna dawka humoru i stałe eksplozje śmiechu. Kto nie był – niech żałuje.

Mogłoby się wydawać, że o Klimakterium powiedziano już wszystko. Nic podobnego! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem. Kontynuacją części pierwszej jest ”Klimakterium 2 czyli menopauzy Szał”, która powstała na wyraźną prośbę publiczności chcącej poznać dalsze losy bohaterek już nie młodych, ale jakże młodych.

Niezwykłe kobiety wciąż walczą z nadwagą, już nie bezrobotna Pamela i zaradna pani domu Zosia starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w nowo otwartym pubie solenizantki. Brakuje jednej z bohaterek, jednak aby dowiedzieć się z jakiego powodu Krycha opuściła świętowanie w gronie przyjaciółek trzeba było udać się do KDK...

Ponad 1800 przedstawień pierwszej części ”Klimakterium… i już” w ciągu sześciu lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta i jej problemy to temat niewyczerpany. Bohaterki ”wyklęta wstały z poniżenia” i realizują to, o co tak zacięcie walczyły w pierwszej części – udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek niesamowitego życia.

Kolejną część losów bohaterek uświetniają nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, złożone układy choreograficzne i niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością.

Spektakl stanowi niezwykłą zabawę zarówno dla pań występujących na scenie, jak i tych, które stanowią publiczność. Jednak spektakl kierowany jest nie tylko do płci pięknej – podczas ”Klimakterium” i panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. Spektakl stanowi rodzaj kojącej i skutecznej terapii śmiechem – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, odczuwanych zranień i lęków.

Dziś w Kutnie wystąpiły:

  • Pamela: Elżbieta Jodłowska
  • Zosia: Dorota Nowakowska
  • Angela: Ludmiła Warzecha
  • Malina: Katarzyna Rozak
komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także