Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Sakralnie i wzniośle. Letniego Festiwalu Muzycznego ciąg dalszy

Kultura 04-08-2019 Autor: ez.
2

W ramach LFM-u dzisiejsza msza święta w kościele św. Jana Chrzciciela w Kutnie odbyła się w pięknej oprawie artystycznej. Zaraz po niej, o godz. 19 uczestnicy Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych zaśpiewali koncert pn. „Śpiewamy Tobie Panie”.

Poprowadziła go niezmiennie Anna Jeremus-Lewandowska, która już na wstępnie podziękowała proboszczowi parafii za gościnę, której nie odmawia artystom Letniego Festiwalu Muzycznego odkąd się rozpoczął, czyli od 10 lat.

Mówi się, że kto śpiewa, dwa razy się modli, ale w takim wykonaniu, jakie dziś usłyszeliśmy, śmiało można powiedzieć, że oni śpiewając modlili się co najmniej 10-krotnie. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali bowiem szeroki przekrój repertuaru arii i pieśni polskich oraz zagranicznych. Wykonawcy zaśpiewali najpierw podczas mszy poprzedzającej koncert utwory z repertuaru muzyki sakralnej. Podczas koncertu również wybrzmiały sakralne utwory m.in. Moniuszki, czy też przepiękne Ave Maria albo Pie Jesu. Te i wiele utworów zaprezentowały nam dzisiaj Gabriela Kleban, Sylwia Kogucińska, Marta Matuszewska, Ewa Murzynowska, Martyna Mykhaylovska-Kominiarczuk, Kinga Rybarczyk, Violetta Taran, Iwona Wall, Magdalena Warzecha-Hiller, a akompaniowali im pianiści Kinga i Konrad Książczyk.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Piękny koncert. BRAWA DLA WYKONAWCÓW !!!

Niestety dźwiękowiec nie odrobił lekcji. Akompaniament był za głośny w stosunku do wokalu. Zagłuszał artystów. Przydałoby się także lepsze oświetlenie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także