Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Śpiewają i recytują. Trwa Festiwal Frankofonii w Kutnie

Kultura 29-01-2019 Autor: ez.
0

Od poniedziałku w Kutnie po raz kolejny odbywa się Festiwal Frankofonii, na którym nie brak atrakcji. Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbywały się eliminacje do konkursu piosenki francuskiej oraz przesłuchania recytatorskie.

Festiwal Frankofonii to jak co roku konkursy dla szkół podstawowych i średnich, projekcje filmów francuskich, wieczór w Paryżu – koncert piosenki francuskiej czy francuska kolacja. Podczas tegorocznej edycji miłośnicy Francji będą mogli obejrzeć także transmisję z koncertu Jacques’a Brela w Kutnowskim Domu Kultury.

Dziś natomiast młodzież i dzieci z kutnowskich szkół oraz z powiatu kutnowskiego pojawił się na scenie CTMiT. Od godz. 9 odbywały się tam bowiem eliminacje do konkursu piosenki francuskiej. Od godz. 11 natomiast młodsze dzieci recytowały fragmenty książek i opowiadań francuskich autorów. Uczestnicy najchętniej przedstawiali  wybrane fragmenty „Mikołajka”.

Rozdanie nagród laureatom konkursów odbędzie się w najbliższy piątek.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także