Rejestracja i logowanie

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej brylował w Macedonii

Kultura 01-08-2019 Autor: ez. Foto: Zbigniew Kański
1

W dniach 25-29 lipca grupa młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczyła w XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Ludowego Ohrid Pearl. Udział w nim wzięło ponad 400 uczestników z różnych krajów.

Festiwal odbywał  się na głównym placu miasta Ohrid. Motywem festiwalu była prezentacja tradycji kulturowych różnych krajów i regionów, a także umożliwienie członkom grup spotkania i nawiązywania przyjaźni oraz prezentacji Kultury poprzez taniec i muzykę. Zespół zaprezentował dwie suity – łowicką oraz żywiecką, za co został nagrodzony gromkimi brawami przez liczną publiczność miejscową i turystów, także z Polski, którzy przebywali w Ohrid na urlopie.

Przedstawienia odbywały się w godzinach wieczornych, a dzień wykorzystywany był do zwiedzania zabytkowej części miasta, wycieczek i kąpieli w jeziorze. Członkowie zespołu mieli okazję zobaczyć piękny klasztor Saint Naum, muzeum na wodzie, liczne zabytki oraz popłynąć statkiem po pięknym krystalicznie czystym jeziorze Ohrid.

Udział w festiwalu to nie tylko koncerty, ale i okazja do integracji i wymiany doświadczeń z innymi zespołami, przede wszystkim też do promocji miasta Kutna i Polski oraz naszej lokalnej kultury.  

Wyjazd był zorganizowany ze środków własnych zespołu, natomiast transport dofinansował przez Prezydenta Miasta Kutno.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy by chcieli wstąpić do naszego zespołu. Dzieci, młodzież i dorosłych, tancerzy, chórzystów oraz muzyków. Próby odbywają się w Kutnowskim Domu Kultury w poniedziałki i czwartki pod okiem choreografa Patrycji Lichej i kierownika kapeli Michała Mrozińskiego w godzinach: dzieci 17-18, młodzież 18-19:30, dorośli 19:30-21 - zachęca ZPiTZK.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Brawo , superrrrrrrrrrrrr.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także