Rejestracja i logowanie

3 powody, by do Niemiec jeździć door-to-door

Lifestyle 02-01-2019 Autor: ogłoszenie
0
3 powody, by do Niemiec jeździć door-to-door

Niektórzy przewoźnicy jeżdżą tylko po wyznaczonych trasach i twierdzą, że dla pasażera najwygodniej jest przejść się na przystanek, a później wysiąść w obcym mieście i szukać adresu. Przecież – twierdzą – tak jest taniej, a za zaoszczędzone pieniądze spokojnie można wziąć taksówkę. A oto trzy powody, dla których warto jednak jechać door-to-door.

Mniejszy stres

Busy do Niemiec realizujące kursy w systemie door-to-door to po prostu wygodne rozwiązanie. Fakt, że nie trzeba czekać na autobus na przystanku (a wcześniej martwić się, czy się na ten przystanek zdąży na czas), a później żyć obawą, że trzeba błądzić po zupełnie obcym mieście w poszukiwaniu adresu, ma duże znaczenie. Mniejszy stres przekłada się wprost na komfort podróży. Oczywiście – można by tu przytoczyć naukowe artykuły mówiące o związku bólu pleców czy głowy ze stresem w czasie podróży, ale to nie ma żadnego sensu. Taką wiedzę zdobył w nieprzyjemny sposób, bo na sobie, każdy, kto próbował już jazdy według przystanków.

Mniejszy stres wynika również z tego, że jeśli na miejscu ktoś na ciebie czeka, to możesz w każdej chwili zadzwonić, powiedzieć gdzie jesteś, i kiedy będziesz. Sam się nie stresujesz i nie narażasz innych na stres, kiedy prosisz ich, żeby podjechali po ciebie na przystanek. Proste, prawda?

Wcale nie jest drożej

A w każdym razie nie tak drogo, jak twierdzą przeciwnicy wygodnych podróży. Oczywiście – ceny będą się zmieniały w zależności od tego, jak bardzo kierowca busa będzie musiał zjechać w trasy w Polsce i w Niemczech, żeby faktycznie pojechać door-to-door. Przy małych odległościach mogą to być relatywnie wysokie koszty, ale zwykle i tak się opłaca. Przy większych, sprawa jest oczywista: nawet zakładając, że uda ci się na miejscu dojechać z centrum do jakiegoś mniejszego miasteczka, taka podróż będzie droga, niewygodna (pamiętaj o bagażach) i często będzie wymagała odczekania na przesiadkę, albo przejazdu przez pół miasta na właściwy autobus.

Odpowiedz sobie na pytanie: nawet gdyby door-to-door wychodziło drożej, to czy naprawdę opłaca się za te kilka złotych tłuc się wieloma środkami transportu parę godzin dłużej?

Jedziesz tak, jak chcesz

Tu właściwie trafiły najważniejsze argumenty. W większości linii regularnych, których autobusy zatrzymują się tylko na przystankach, obowiązują dość sztywne zasady przewozu pasażerów i bagażu. Oczywiście – przewoźnicy jadący door-to-door też mają swoje regulaminy, ale jeśli masz nietypowy bagaż albo jesteś osobą niepełnosprawną, to zdecydowanie szybciej umówisz sobie transport od drzwi do drzwi, niż gdybyś miał gadać z dyspozytorem którejś z dominujących korporacji autobusowych.

Czasem też uda się odrobinę przesunąć godzinę odjazdu – to już bardziej złożona kwestia, ale przynajmniej jest na to szansa, a przy jeździe na rozkłady z przystanków jej nigdy nie będzie.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także