Rejestracja i logowanie

5 cech, które musi posiadać każdy rowerek dla dziecka

Lifestyle 10-07-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
0
5 cech, które musi posiadać każdy rowerek dla dziecka
Sprzęt dla najmłodszych również musi spełniać pewne standardy lub po prostu wykazywać się pewnymi cechami, które sprawiają, że korzystanie z niego jest o wiele bardziej przyjemne i praktyczne. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym musi charakteryzować się rowerek dla dziecka, aby móc myśleć o nim jak o dobrym wyborze.

Odpowiednio wybrana rama

Chociaż geometria ramy ma znaczenie przede wszystkim dla zwolenników ambitnej jazdy rowerem górskim, to niektóre jej aspekty będą równie istotne w przypadku najmłodszych. Do najważniejszych parametrów ramy, które wpływają na wygodę i bezpieczeństwo jazdy, należą:

  • długość rury podsiodłowej,
  • przekrok,
  • długość górnej rury.

Długość rury podsiodłowej często utożsamiana jest z rozmiarem ramy i wpływa na to, jak wysoko maluch będzie siedział w siodle roweru. To z kolei ma wpływ na wygodę pedałowania i bezpośrednio przekłada się na wrażenia z jazdy. Przekrok to natomiast wymiar oznaczający odległość od najniższego punktu górnej rury do podłoża. Smyk musi mieć możliwość stanięcia na płaskich stopach „nad" rowerem, dlatego wymiar ten nie powinien być dłuższy niż wewnętrzna długość nogi dziecka. Długość górnej rury decyduje o pozycji ciała za kierownicą, wpływając na komfort i łatwość prowadzenia roweru.

Lifestyle

Obecność elementów zwiększających bezpieczeństwo

Każdemu rodzicowi z pewnością zależy na wyborze rowerka dla dziecka, który będzie cechował się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Aby tak było, sprzęt powinien być wyposażony w takie elementy, jak:

  • sprawne hamulce,
  • dzwonek,
  • odblaski.

Dobrze działające hamulce pozwolą w porę się zatrzymać, natomiast dzwonek i odblaski stanowią obowiązkowe wyposażenie młodego rowerzysty poruszającego się po drogach publicznych.

Możliwość regulacji

Domeną dzieci jest to, że rosną w zastraszającym tempie. Z tego powodu warto zainwestować w rowerek, który posłuży maluchowi nie przez kilka miesięcy, lecz nawet przez parę lat. Obecnie możliwe jest to dzięki zastosowaniu rozwiązań, które pozwalają na regulowanie różnych elementów pojazdu, w tym przede wszystkim wysokości siodła i kierownicy. Niezwykle praktycznym dodatkiem będzie także kompatybilność z różnymi rozmiarami kół, które można by wymienić, gdy brzdąc podrośnie.

Trwałość i solidność konstrukcji

Młodzi ludzie mają to do siebie, że często brakuje im umiejętności, a przy tym uwielbiają najróżniejsze przygody. Jest to mieszanka, która może kończyć się dziwnymi przypadkami, upadkami i innymi sytuacjami negatywnie odbijającymi się na sprzęcie. Z tego powodu warto wyposażyć urwisa w rowerek, który będzie wytrzymały i bez problemu zniesie wszystko, co przyjdzie na myśl młodemu umysłowi. Podobne modele można znaleźć w sklepie DwaMichaly.pl.

Fantastyczny wygląd

O ile dwuletni bobas nie będzie zwracał uwagi na wygląd swojego dziecięcego rowerka, to dla starszaka będzie on miał niemałe znaczenie. Podarowanie dziecku sprzętu, który będzie mu się podobał (i nie będzie przynosił wstydu wśród kolegów) to klucz do tego, by brzdąc załapał rowerowego bakcyla. Warto więc uwzględnić preferencje malca podczas wybierania konkretnego rowerka dla swojego dziecka.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także