Rejestracja i logowanie

Uwaga! Te owady to nie biedronki

Lifestyle 17-10-2017 Autor: ez
3

Choć łudząco je przypominają, wcale biedronkami nie są. Ich widok w naszych domach nie wywołuje większego zaskoczenia czy paniki, gdyż te przyjazne dla ludzi i pomocne w walce z mszycą owady nie stwarzają zagrożenia. Jednak łatwo je pomylić z biedronkami azjatyckimi, które już tak niegroźne nie są.

Na zdjęciu poniżej znajdują się właśnie biedronki, jednak bardzo łatwo pomylić je z chrząszczami, zwanymi harlekinami lub biedronkami azjatyckimi. Te zaś nie są już tak przyjazne dla ludzi, gdyż mogą one pogryźć zarówno zwierzęta domowe, jak i dzieci, co może wywołać niebezpieczne reakcje alergiczne skóry i dróg oddechowych.

 

Insektów tych nie warto rozgniatać, ponieważ wydzielają wówczas bardzo nieprzyjemną woń, a także zostawiają plamy trudne do usunięcia. Najlepszym rozwiązaniem jest złapanie ich do odkurzacza i wyniesienie wraz z zawartością worka do kosza.

W naszych domach najczęściej można je zauważyć w okresie jesiennym. Szukają one schronienia w ciepłych i ciemnych zakamarkach. Jak tylko je zobaczysz, natychmiast należy je usunąć i nie pozwolić, by się rozmnażały.

Biedronka azjatycka występować może w wielu kolorach, jednak najłatwiejszy sposób na odróżnienie jej od zwykłej biedronki, jest zwrócenie uwagi na kształt pancerzyka i tułowia.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

cały artykuł "zerżnięty " z internetu

Rasizm w tym kci. Biedronki azjatyckie nie są biedronkami? To tak jak by azjaci nie byli ludźmi. Że co? Że ma więcej kropek i trochę inny kolor to odrazu gorsze? Oj nieładnie

Ja odwiedzam tylko biedronkę na Grunwaldzkiej, ta jest również pożyteczna bo rozdaje nam świeżaki.

dodaj komentarz
Czytaj także