Rejestracja i logowanie

Przed nami wieczór wróżb. Jak się bawić w Andrzejki? [KONKURS]

Lifestyle 28-11-2017 Autor: jej Foto: pixabay.com, KCI
3

Już jutro czeka nas wieczór, w który świętować imieniny Andrzeja można bez względu na to, czy taki w naszym gronie się znajduje. Dziś przypominamy popularne wróżby, których nie może zabraknąć podczas andrzejkowej imprezy. Znacie wszystkie? 

Lanie wosku

To najbardziej popularna z wróżb, bez której żaden wieczór andrzejkowy obejść się nie może. Potrzebne są do niej oczywiście wosk, klucz i woda w misce. Całe zadanie polega na tym, że roztopiony wosk przelewamy przez dziurkę od klucza wprost do miski z wodą. W tym momencie zaczynają się schody - wyłowiony z wody wosk należy zinterpretować. To jedyna sytuacja, w której internet nam nie pomoże, ponieważ wzory są niepowtarzalne, więc cała siła tkwi w naszej wyobraźni. 

Serce

Wycinamy papierowe serce, na jednej ze stron piszemy imiona, z drugiej kujemy szpilką. Trafiony - zatopiony.

Kubeczki

Pod kubeczki chowamy przedmioty, które mają dla nas znaczenie, może to być np. krzyżyk, pieniążek, obrączka, laleczka. W zależności od tego co wylosujemy, taki czeka nas los. Krzyżyk - zostaniesz zakonnicą, laleczka zwiastuje dziecko, obrączka - ślub, pieniążek - bogactwo, kwiatek - szczęście.

Obieranie jabłka

Jak na imię będzie miała miłość życia? Wystarczy obrać jabłko i rzucić obierką, która upadnie w kształt pierwszej litery imienia. Pamiętajcie by wybierać najdłuższą ze skórek. Każda z biorących udział osób musi obrać owoc samodzielnie. 

Buty

Zabawa jest bardzo prosta. Muszą wziąć w niej udział minimum trzy dziewczyny. Buty ustawiamy od okna kolejno jeden za drugim. Właścicielka tego, który jako pierwszy przekroczy próg, może spodziewać się sukni z welonem.

Znacie inne wróżby? Dla dwóch, które w komentarzach będą najbardziej popularne (pozytywnie, hejtu nie sponsorujemy) jest nagroda: książki Remigiusza Mroza "Oskarżenie" oraz "Zakochaj się Julio" Natalii Sońskiej.

Do dzieła ;)

Komentarze
komentarze (3)
Dodaj komentarz

A my sobie wrozylismy z kosci emoji rzucalo sie trzema kostkami, sumowalo oczka i znaczenie wylosowanej liczby odczytywalo z Internetu emoji

Moja propozycja na Andrzejkową wróżbę, to wróżba z monetą. Polega ona na tym, że każdy uczestnik imprezy andrzejkowej dostaje monetę i wymyśla sobie jakieś życzenie. Następnie tę monetę rzuca z ustalonej odległości do małej miski. Jeżeli moneta wpadnie życzenie się spełni.

Droga Redakcjo , andrzejki piszemy małą literą!

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także