Rejestracja i logowanie

"Alkohol i kobiety" w zamian za "Politykę w mieście róż"?

Lifestyle 06-12-2017 Autor: jej
5

Choć książki wydają się tematem mało rozrywkowym, dzisiejszego popołudnia z ich powodu w Bistro Różanym emocje sięgały zenitu. Mikołajkowa wymiana książek zorganizowana przez Paulinę Matysiak, autorkę bloga Zaginam Rogi, okazała się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego?

Zasady wymiany były proste - jedną przyniesioną książkę wymienić można było na jeden egzemplarz przyniesiony przez innych uczestników wydarzenia. Pikanterii sytuacji nadawał fakt, że fanty musiały być zapakowane w szary papier i opisane, ale bez wymieniania tytułu oraz autora. I tak na stole pojawiły się m.in. "Alkohol i kobiety, nie tylko na okładce, autora ze wschodu", "Polityka w mieście róż" czy "O wolnej miłości kobieta rzeka", które często okazywały się niespodzianką.

- Nocą Mikołaj mnie nie odwiedził, więc postanowiłam prezent zrobić sobie sama. Jestem zadowolona z wymiany, a chwilę przez rozpakowaniem książki mogę porównać do momentu, kiedy trzymam kupon w ręce i sprawdzam wyniki lotto. Dziś strzeliłam czwórkę - komentuje biorąca udział w akcji pani Joanna.

Dodatkowo każdy, kto przyniósł dziś książki na wymianę, od Bistro Różanego otrzymał kupon na kawę, którą tuż obok zaparzali zawodowi bariści.

Jeśli nie udało się Wam dzisiaj dotrzeć na mikołajkową wymianę książek - nic straconego. Podobna akcja planowana jest na walentynki.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Halszka!!!

W naszej bibliotece, na dole koło szatni znajduje się półka, gdzie można wymieniać książki. Zostawiasz swoją i bierzesz jedną z tych, co są na półce. Regulamin tego zabrania, ale nic wielkiego się nie zdarzy,gdy jakaś książka Ci się spodoba, a przy sobie nie masz innej na wymianę i weźmiesz bez podmianki. Pamiętaj, żeby przy następnej wizycie zrobić taką samą podmiankę tylko w druga stronę, by rachunek był na 0.

Gratulacje dla Pauliny za zorganizowanie tej wymiany książek. Właśnie dzięki takim oddolnym inicjatywom nasze miasto i mentalność coraz większej liczby mieszkańców zmienia się na lepsze.

Mentalność mieszkańców Kutna jest ok, bo nie wychylają się za byle nowością jak sroki za złotem. Natomiast sama akcja w mojej ocenie raczej baaaardzo słaba.

Słabi to są malkontenci, którzy krytykują innych, nie robiąc samemu zupełnie nic.

dodaj komentarz
Czytaj także