Rejestracja i logowanie

Najpiękniejsze zdjęcia na świecie

Lifestyle 29-12-2017 Autor: Pawel
0
Najpiękniejsze zdjęcia na świecie

Ciąża to okres wyjątkowy zarówno w życiu rozwijającego się maleństwa, jak i przyszłej mamy. Diagnostyka prenatalna coraz częściej wykorzystuje najnowszego osiągnięcia techniki, by sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, ciąża przebiega bez zakłóceń oraz oczywiście, by dać nam bardzo dużo pozytywnych emocji. USG jest jednym z powszechniej stosowanych badań w ciąży i najlepszym sposobem oceny wielkości maleństwa i jego stanu w brzuchu mamy. Ta technologia od kilku lat bardzo ewoluuje i nowoczesne aparaty 3D i 4D pozwalają uzyskać taki obraz, którego jeszcze niedawno byśmy wcale się nie spodziewali.

 

USG – podstawowe narzędzie

 

To niemal standard badań prenatalnych wykonywanych przez lekarzy przy okazji każdej wizyty. Co ważne pacjentki rzadko kiedy wybierają lekarza, który nie ma na wyposażeniu gabinetu odpowiedniego aparatu. Sama technologia Medicover - USG (4D) wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które docierają do narządów wewnętrznych, pochłaniają lub odbijają tę wiązkę, a aparat przekształca je w obraz. W ocenie rozwijającej się ciąży USG wykorzystuje się do zbadania rozwoju dziecka – czyli jego wielkości, przewidywanej wagi oraz prawidłowego funkcjonowania kluczowych narządów. Poza tym nowoczesne aparaty badają przepływ krwi, monitorują akcję serca i stan łożyska.

 

Rewolucja w diagnostyce

 

Aparaty USG 4D i 3D spowodowały, że już nie tylko lekarz widzi, co się u malucha dzieje. Dzięki trójwymiarowej rekonstrukcji obrazu możemy na monitorze zobaczyć nienarodzone dziecko – twarz, wyraźną sylwetkę dziecka. Obrazowanie 4D to prawdziwa rewolucja, która pokazuje, jak obraz trójwymiarowy zmienia się w czasie rzeczywistym. Możemy to porównać do filmu, którego bohaterem jest nasz maluch, a my możemy obserwować, jak się porusza, jak zmienia się jego mimika. To wyjątkowo wzruszające dla rodziców momenty, które zapisane na płycie DVD stanowi fantastyczną pamiątkę. Psychologowie podkreślają również, że tego typu badanie jest bardzo istotne dla budowania więzi emocjonalnej z dzieckiem. Gdy je widzimy, uśmiecha się do nas i porusza się przestaje być bytem abstrakcyjnym, a staje się członkiem rodziny.

Warto podkreślić, że USG to źródło nie tylko wzruszeń i pamiątek, ale również i przede wszystkim diagnostyki. Dzięki coraz to nowocześniejszym aparatom lekarze coraz szybciej i sprawniej są w stanie wykryć wady rozwojowe i choroby. Niektórym z nich można przeciwdziałać jeszcze w okresie ciąży, a niektóre podlegają interwencji niemalże od razu po narodzinach.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także