Rejestracja i logowanie

Morsowanie w słusznej sprawie

Lifestyle 13-01-2018 Autor: jej
9

Choć temperatura spadła poniżej zera, chłód nie przeszkodził kutnowskim morsom, które postanowiły w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zanurzyć się w lodowatej wodzie. Okazało się to nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że w tafli jeziora Zdworskiego trzeba było najpierw wykuć przerębel...

Niestety, na tłumy dzisiejszego przedpołudnia na plaży w Koszelówce narzekać nie można było. Na kąpiel w wodzie zdecydowały się jedynie trzy osoby, ale za to jakie! Wśród nich znalazł się m.in. Dariusz Kiełbasa - maratończyk i prezes gąbińskiego stowarzyszenia Gąbin Biega, który ma za sobą m.in. jeden z najtrudniejszych maratonów świata na pustyni Nagew nad Morzem Czerwonym. Swoim startem w biegu zachęcał ludzi dobrej woli do wsparcia budowy domu dla młodzieży przy Szkole Specjalnej w Mocarzewie, dziś również wspiera potrzebujących promując WOŚP przez debiut w morsowaniu.

Jak się okazało, żaden z dzisiejszych morsów nie miał doświadczenia, ale za to wielkie chęci, które wystarczyły.

- Wahałam się do samego końca, tym bardziej, że było tak mało osób. Wizja wchodzenia do przerębla również była przerażająca. Nie mogłam jednak odpuścić. Wiedzę  jak bezpiecznie morsować można zaczerpnąć z internetu lub od doświadczonych morsów. Zasady są proste - rozgrzewka, czapka, rękawiczki, ciepły ręcznik i ubrania na zmianę oraz gorąca herbata, nic więcej nie trzeba - wyjaśnia Marlena Janik.

Jak zapowiadają uczestnicy dzisiejszego spotkania, nie było ono ostatnie oraz zapraszają do wspólnych kąpieli.

Komentarze
komentarze (9)
Dodaj komentarz

cześć chciałbym zacząć morsować ale nie wiem od czego zacząć i gdzie szukać.

Musisz miec zbiornik wodny i ujemną temperaturę. Czapka, koc, rozgrzewka do wody siup, herbata i jestes mors

I dla bezpieczeństwa ktoś, kto będzie stał na brzegu i pilnował, żeby w razie potrzeby wezwać pomoc.

Jedziesz nad jakiś zbiornik wodny i wchodzisz do wody. Jedynie na tym to polega.

proszę o kontakt

fajna ta z ostatniego zdjecia emoji

brrrrrrrrrrrrrr zimno

Szacunku dziewczyny ✌

dzięki Sylvixu emoji

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także