Rejestracja i logowanie

Zbrodnie holocaustu wykorzystywane bezlitośnie w polityce międzynarodowej

Lifestyle 23-04-2018 Autor: Ogłoszenie
4
Zbrodnie holocaustu wykorzystywane bezlitośnie w polityce międzynarodowej

Zbrodnia jest wtedy doskonała, kiedy można na niej ubić swój interes. Przykro to mówić, ale tak jak nieudolne były procesy Norymberskie tak próbuje się za pomocą historii przepychać swoje racje.

Holocaust w rękawie

Już od dawna temat holocaustu jest wykorzystywany w mediach przez obie strony do kierowania opinii publicznej. Żydzi ochoczo przypominają, że to oni byli na celowniku niemieckiej okupacji, akurat wtedy wychodzi ten temat jak są toczone negocjacje. Może też i Polacy powinni zacząć wspominać te kilka milionów ofiar?

Filmy i publikacje

Co jakiś czas wychodzi na wielkie ekrany film o holocauście czy II Wojnie Światowej. Producenci filmowi co rusz poruszają temat obozów zagłady. Jest to bardzo trudny rozdział historii, który ciężko pokazać opinii publicznej bez naruszania czyiś uczuć. Miejmy nadzieje, że we wchodzącym w maju do kin filmie „Sobibór” udało się twórcom pokazać realizm życia w obozie jak i prawdę o okrucieństwie niemieckich nazistów. Więcej na temat filmu na sobiborfilm.pl.

Ciekawy jest też fakt, że o ile filmy czy książki o Zagładzie Żydów są nagradzane i rozpowszechniane. O tyle Zapomniany Holocaust traktuje się z dygresją. O czym przekonać się mógł historyk Richard C. Lucas po publikacji książki „Zapomniany Holocaust”.

Przykład bezbłędnej propagandy narodowej

Na potrzeby niemieckiej propagandy XXI wieku zrobiono serial „Nasze matki nasi ojcowie” nie jest to film dokumentalny tylko fikcja, ale w tych krajach gdzie był emitowany pozwolił wyrobić w części społeczeństwa odpowiednią opinię.

Producenci i reżyser bronili się, tłumacząc, że chcieli pokazać żołnierzy którzy byli zwykłymi ludźmi, mieli dzieci. Szkoda tylko, że 2 mln dzieci zabili bez litości. Tego w serialu nie pokazano.  

Mimo, że mini serial to nie jest dokument tylko film fabularny, jak tłumaczą twórcy, to trudno nazwać go filmem, który nie niesie ze sobą przesłania. Oczywiście korzystnego dla agresorów.

Tak oto za pomocą „wolności artystycznej” realizowane są w ten czy inny sposób projekty wybielania agresorów i próba obarczenia innych narodów za zbrodnie niemieckie. Tym bardziej trudno jest zarzucić komukolwiek propagandę i zakłamanie aby samemu nie zostać oskarżonym o blokowanie „wolności artystycznej”. Kto wie, czy twórczość artystyczna to nie jest jedyna droga do odzyskania dobrego imienia.

Źródła:

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Racja.dodatkowo tytuł powinien brzmieć dokładnie na odwrót

Debilu - Kris ty jesteś z KOSMOSU albo PiS

Kaczko ty ciuchu cmentarny , byłeś h.., jesteś h.... i h.... pozostaniesz.

Doszło też do sytuacji zgoła tragikomicznej. Otóż dla żydów Polacy są większymi wrogami niż Niemcy. Za pieniądze można kupić wszystko , nawet przyjaźń . Może nie wszystkich to dotyczy ale naród ''wybrany'' na pewno. W żadnym kraju na świecie nie ma tak zawziętego antypolonizmu i takiej nienawiści do Polski i Polaków jak w Izraelu i żydowskiej diaspory w USA.

dodaj komentarz
Czytaj także