Rejestracja i logowanie

Wyjazd w góry

Lifestyle 08-05-2018 Autor: Pawel
0
Wyjazd w góry

Wyjazd w góry to jeden z przyjemniejszych momentów w roku, który pozwala wypocząć i choć na moment zapomnieć o codziennych obowiązkach. Warto się jednak mentalnie i fizycznie do takiej wycieczki odpowiednio przygotować. Wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że z wyjazdu powrócimy odprężeni, wypoczęci i w znakomitych nastrojach. W jaki sposób to zrobić? Mamy dla Was krótki poradnik.

 

Po pierwsze: przygotuj się kondycyjnie

Chodzenie po górach dla osób, które na co dzień prawie w ogóle się nie ruszają, może stanowić spore wyzwanie kondycyjne. Stopniujmy zatem wysiłek i pozwólmy, aby mięśnie i ogólnie ciało się do niego przyzwyczaiło. Żeby po pierwszym dniu wędrówki nie dostać zakwasów, warto odpowiednio wcześniej przygotować swój organizm do wytężonego wysiłku. Można to zrobić na przykład na bieżni lub poprzez domowe ćwiczenia na macie. Dobrym pomysłem mogą być też długie spacery po mieście.

 

Po drugie: zaopatrz się w odpowiednią odzież

Warunki pogodowe w górach potrafią zmieniać się z godziny na godzinę. Gdy wychodzimy na szlak, wita nas piękne słońce, by po kilku godzinach przemienić się w niebezpieczną burzę. Przygotujmy się na każdą pogodę – miejmy odzież z krótkim rękawem, ale również cienką kurtkę i płaszcz przeciwdeszczowy. Szalenie ważnym punktem jest również zakup odpowiednich butów. Wybierajmy modele trekkingowe, o odpowiedniej podeszwie i cholewce, amortyzujące nogi.

 

Po trzecie: sprawdź bazę noclegową
Wyjazd w góry wiąże się z koniecznością znalezienia komfortowego noclegu. W zależności od własnych preferencji, można zdecydować się na pole namiotowe, domki letniskowe czy hotele w Zakopanem Krupówki. Ich standard może się między sobą bardzo różnić.Porównajmy więc oferty jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu na dobre, aby mieć pewność dostępności miejsca w wybranym przez nas terminie.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także