Rejestracja i logowanie

Bezpieczeństwo i wygoda – uwzględnij to przy budowie domu jednorodzinnego

Lifestyle 15-06-2018 Autor: Ogłoszenie
0
Bezpieczeństwo i wygoda – uwzględnij to przy budowie domu jednorodzinnego

Świat skonstruowany jest w taki sposób, że to najprostsze rzeczy decydują o najważniejszych rzeczach. W przypadku wyboru projektu domu jednorodzinnego nie chce być inaczej. Inwestorzy często skupiają się na barwnej wizualizacji domu jednorodzinnego, zapominając, że klucz do komfortu i funkcjonalności domu leży w szczegółach, których często nie widać na pierwszy rzut oka. Warto przygotować się do wyboru projektu domu jednorodzinnego. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Rodzaj drzwi garażowych w projekcie domu jednorodzinnego

To jeden z pierwszych detali, które mogą całkowicie popsuć nam humor, jeśli niedokładnie go dobierzemy. Zwłaszcza posiadacze małych działek narażeni są na popełnienie błędu. Brama garażowa rozchylająca się na zewnątrz jest czasem zupełnie niefunkcjonalna, jeśli nie mamy wystarczająco miejsca, by odbywało się jej otwieranie, gdy samochód czeka na podjeździe. Gdy dom zlokalizowany jest przy ruchliwej ulicy, a my nie posiadamy miejsca na podjeździe, oczekiwanie na całkowite rozchylenie się bramy będzie koszmarem. Alternatywą przy budowie domu jednorodzinnego są bramy garażowe, które chowają się pod sufit lub rozchylają na ścianki boczne. To oszczędza miejsca.

Lifestyle

Najnowocześniejsza technika przy budowie domu jednorodzinnego

Jak dowiadujemy się z portalu budowlanego www.dom.pl, nowinki technologiczne nie omijają rynku związanego z budową domów jednorodzinnych. Ma się rozumieć, że wszystko ma swoją cenę, ale w niektórych przypadkach poziom komfortu, które wnoszą nowinki technologiczne rośnie niebotycznie. Przykładem są bezpieczne drzwi z systemem czytnika linii papilarnych, które nie wymagają od domowników noszenia kluczy. Takie inteligentne drzwi posiadają złożony system ryglowania, który uniemożliwia potencjalnemu rabusiowi wejście na teren posesji. Jedyne co musimy zrobić, to nałożyć minimum siły, by popchnąć drzwi do wewnątrz. Wygodne, prawda?

Lifestyle

Kolejnym, bardzo wygodnym i wszechstronnym narzędziem, jest synchronizacja automatycznych urządzeń, o którą możemy zadbać jeszcze podczas budowy domu jednorodzinnego, wybierając odpowiednie drzwi i bramy garażowe. Za pomocą prostej aplikacji w telefonie możemy otwierać i zamykać bramę wjazdową na posesję oraz bramę garażową, a także sterować systemem alarmów, kamer, a nawet zraszaczem, który nawadnia roślinność w ogrodzie.

Aplikacja w telefonie nie tylko posłuży nam do kontroli niektórych stref w naszym domu poprzez ich otwieranie czy zamykanie, ale także pozwoli na monitorowanie niektórych parametrów. Szczególnie ciekawa jest możliwość sterowania systemem ogrzewania w pomieszczeniach poprzez zdalne regulowanie poziomu temperatury.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także