Rejestracja i logowanie

Bezproblemowy wynajem apartamentu na krótki czas

Lifestyle 20-03-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
0
Bezproblemowy wynajem apartamentu na krótki czas
Każdy indywidualnie podchodzi do kwestii przygotowawczych wyjazdu. Niektórzy skupiają się na liście niezbędnych rzeczy, kolejni zaś na szczegółach tego, jak faktycznie ma wyglądać urlop. Niezależnie od preferencji nie sposób przeceniać tego, że odpowiednia logistyka w przypadku krótkotrwałego pobytu nad morzem w wynajmowanym apartamencie jest na wagę złota.

Rezerwacja 

Dzięki powszechności Internetu o każdym czasie i miejscu można dokonać rezerwacji apartamentu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to przez telefon. Natomiast wygoda związana z przeglądaniem strony internetowej firmy specjalizującej się w zarządzaniu apartamentem nie tylko sprawi, że przy okazji znajdziemy przydatną wiedzę, ale i nie będzie potrzeby zabierania sobie czasu wykonywanym połączeniem. 

W trakcie rezerwacji trzeba podać planowany termin pobytu wraz z liczbą osób dzielących z nami nocleg. Zdarzają się również sytuacje, kiedy firmy mają w swojej ofercie opcjonalne usługi w typie zagwarantowania transportu z lotniska czy sprzątanie mieszkania pod naszą nieobecność. Do rezerwacji niezbędny będzie dowód osobisty, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zapoznanie się z regulaminem. Przeważnie zaliczka waha się od 20 do 30% z całej kwoty za pobyt. Tutaj ponownie przydatna jest sieć, ponieważ dokonuje się tego przeważnie przy wykorzystaniu płatności internetowej. 

Na miejscu 

Zanim przyjedziemy na miejsce, trzeba się upewnić, że opiekun danego apartamentu będzie na miejscu o ustalonej godzinie. Alternatywą jest wybranie się do biura firmy po klucze. Niektóre z nich oferują przyjazd do klienta,  jeśli ten zgodzi się wnieść stosowną opłatę. W trakcie odbierania kluczy dochodzi również do uregulowania całości kwoty za wynajem. 

Wyjazd z obiektu

Lifestyle

Gdy niestety musimy już wyjechać z apartamentu, kontaktuje się z nami biuro w celu zwrócenia kluczy i finalizacji całego procesu wynajmu. Przeważnie polega to na tym, że osoba oddelegowana przez firmę przyjeżdża do nas na wcześniej ustaloną godzinę. Wówczas nie tylko przekazywane są mu klucze, ale sprawdza, czy stan mieszkania różni się od tego przed wynajmem. W momencie, kiedy brakuje jakichkolwiek zastrzeżeń, pozostaje tylko powrót do domu. 

Podsumowanie 

Wynajęcie na krótki okres apartamentu nad morzem powinno być na tyle przejrzyste i klarowne, że nie powinno sprawić żadnego problemu. Jednak robienie tego na ostatnią chwilę niekoniecznie musi się skończyć szczęśliwym zrządzeniem losu, więc bardzo być przezornym.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także