Rejestracja i logowanie

Motor na akumulator dla dzieci!

Lifestyle 28-10-2019 Autor: materiał partnera
6
Motor na akumulator dla dzieci!

Wśród wszystkich zabawek dla dzieci jednego typu zdecydowanie brakuje: takich, które w jakikolwiek sposób zachęcają najmłodszych do przebywania poza domem. Akumulatorowe motorki świetnie się w tej roli sprawdzają, zastępując rowerki biegowe i tradycyjne.

Wśród wszystkich zabawek dla dzieci jednego typu zdecydowanie brakuje: takich, które w jakikolwiek sposób zachęcają najmłodszych do przebywania poza domem. Akumulatorowe motorki świetnie się w tej roli sprawdzają, zastępując rowerki biegowe i tradycyjne.

Jaki motor na akumulator najlepiej kupić?

Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które kosztują od około 200 do kilku tysięcy złotych. Te ceny jednak nie biorą się znikąd. Wybierając motorek na akumulator dla dziecka, trzeba patrzeć nie na zawieszkę z kwotą, tylko na funkcje produktu, a jeszcze lepiej kupić od importera, który zadba o kontrolę jakości. Najmniejsze motorki mają prostą konstrukcję, a ich wytrzymałość jest dopasowana do najmłodszych miłośników jazdy na świeżym powietrzu. Czasem jednak warto od razu kupić odrobinę większy motorek, który po prostu posłuży dłużej. Duże znaczenie będzie też miała pojemność akumulatora (przekładająca się na moc i prędkość), wielkość samego urządzenia czy choćby materiał, z którego wykonane są koła, Najlepiej sprawdzą się piankowe, które są dość trwałe, a przy tym miękkie. Atrakcją samą w sobie będą panele audio montowane w niektórych zabawkach i możliwość dostosowania prędkości. Na koniec warto pamiętać o estetyce – wygląd w tym przypadku ma olbrzymie znaczenie.

Przy zakupach warto być ostrożnym

Rodzice chcący kupić dla swoich dzieci najlepszy motorek, często starają się szukać oszczędności. Jednak wysoka jakość i niska cena nie idą ze sobą w parze. Wybierając motorek akumulatorowy dla dziecka, trzeba pamiętać, że jeśli będzie on wykonany z kiepskich materiałów, to nie zapewni oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa. W chińskich najtańszych modelach kółka pomocnicze są mocowane na zbyt małych śrubach, a ośka bywa plastikowa, więc zużywa się błyskawicznie. Zdarza się też, że niewłaściwie zabezpieczony jest sam akumulator – teoretycznie 12-woltowe ogniwa nie powinny być groźne, ale to jeszcze nie oznacza, że swobodny do nich dostęp to coś pożądanego. Zresztą – w przypadku chińskich zabawek nie można nawet mieć pewności, że spełniają one podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

O czym trzeba pamiętać w czasie użytkowania motorków?

Dla dziecka jazda na motorku to świetna zabawa, a dla rodzica sposobność do chwili relaksu. Jednak to właśnie na rodzicach ciąży obowiązek sprawdzenia stanu technicznego zabawki, jakkolwiek poważnie to nie brzmi. Trzeba sprawdzać stan akumulatora i regularnie go doładowywać, trzeba od czasu do czasu zerknąć, czy po paru miesiącach użytkowania albo „kolizji” wszystkie elementy konstrukcyjne są całe i dalej spełniają swoje funkcje. To zajmuje raptem parę minut, ale warto jednak je znaleźć. Nawet najlepsze i najtrwalsze zabawki mogą się zwyczajnie zużywać, tym bardziej że wiele dzieciaków w ogóle nie ma ochoty schodzić z akumulatorowych motocykli – póki tylko baterii starczy, cieszą się jazdą. Na szczęście dla rodziców instrukcje obsługi są krótkie i proste, a motorek wymaga znacznie mniej konserwacji niż najprostszy bodaj rowerek.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

88952634'||'

88952634'+'

88952634s3

88952634-0

88952634'`"(

A nie lepiej od razu wsadzić te nasze dzieci na samoloty

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także