Rejestracja i logowanie

Adwokat spadkowy

Lifestyle 29-01-2018 Autor: Ogłoszenie
0
Adwokat spadkowy

Kwestia spadków często budzi wiele kontrowersji. Jeżeli rodzina żyła ze sobą w zgodzie, to zwykle nie ma większego kłopotu z podziałem majątku. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie. Znacznie większy problem pojawia się w sytuacji, w której pomiędzy członkami rodziny powstają różne spory i niedomówienia. W takiej sytuacji często potrzebna jest pomoc adwokata spadkowego.

Kto ma prawo do spadku?

Jest to podstawowe pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Wiele zależy od tego, czy był napisany testament, czy też nie. W pierwszym przypadku podział majątku następuje zgodnie z testamentem, w drugim przypadku są dwie możliwości:

  • Spadkobiercy sami ustalają, w jaki sposób dzielą się majątkiem.
  • Sprawa zostaje skierowana do sądu.

Wbrew powszechnie panującej opinii odziedziczony majątek nie zawsze musi być dzielony po równo pomiędzy każde osoby. Również w przypadku sprawy sądowej bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy sąd nie dzieli w równych proporcjach majątku. Tutaj bardzo przydatna jest pomoc adwokata spadkowego, który pomoże wygrać sprawę. Warto poszukać adwokatów spadkowych w większych miastach, takich jak Warszawa, ponieważ zwykle osoby z takich miejscowości mają znacznie większe doświadczenie.

Co wpływa na podział majątku?

Tak naprawdę czynników, które sąd bierze pod uwagę jest wiele. Do najważniejszych należą:

  • Miejsce zamieszkania spadkodawców.
  • Ich stan majątkowy.
  • Przedmioty należące do spadku.
  • Relacje pomiędzy spadkodawcami a spadkobiercami.

Szczególnie ostatni punkt jest bardzo istotny. Jeżeli przykładowo tylko jedno dziecko opiekowało się chorymi rodzicami, to naturalnie będzie ono miało prawo walczyć o większą część majątku.

Warto pamiętać o tym, że sąd rozdziela majątek w taki sposób, jaki on uznaje za właściwy. Dlatego potrzebna jest pomoc adwokata spadkowego, ponieważ on odpowiednio potrafi dobrać argumenty i przedstawić je w najlepszy sposób.

Jak wygląda podział majątku?

Cały proces może przebiegać w różny sposób. To są kwestie mocno indywidualne, bardzo często towarzyszą temu wielkie emocje, jeżeli spadkobiercy nie potrafią się dogadać. Jednocześnie, gdy sąd wyda wyrok, to możliwe są trzy opcje:

  1. Podział fizyczny majątku – cały majątek jest rozdzielany pomiędzy spadkobierców w sposób, jaki orzekł sąd. Proporcjonalnie do przysługującej im części spadku.
  2. Sprzedaż majątku i podział pieniędzy – sąd może orzec o sprzedaży danego mienia np. domu, samochodu, a następnie podziale pomiędzy spadkobierców kwoty uzyskanej ze sprzedaży (proporcjonalnie do przysługującej im części spadku).
  3. Przyznanie przedmiotu, mienia jednemu ze spadkobierców, z koniecznością spłaty pozostałych. Osoba, która otrzymała np. dom musi spłacić (proporcjonalnie do przysługującej części spadku) pozostałych spadkobierców.

Dlaczego potrzebny jest Ci adwokat spadkowy?

Większość osób bardzo upraszcza funkcjonowanie sądów i przebieg sprawy spadkowej. Wydaje im się, że jeżeli np. zajmowali się rodzicami to tylko im przysługuje spadek. Wydaje im się to logiczne.  I nawet jeżeli wszyscy czytający ten artykuł zgodziliby się z tym, że moralnie jest to prawdą, to sąd musi działać w zgodzie z prawem. Sędzia musi orzekać wyrok na podstawie faktów i prawa, a nie swoich przekonań.

Dlatego najlepiej jest od razu skorzystać z pomocy adwokata spadkowego. Warszawa, Kraków, Gdańsk – jeżeli mieszkasz w okolicy dużego miasta, to nie bój się tam pojechać i poszukać najlepszego adwokata spadkowego.

Wiele osób znajduje się w niemalże wygranej pozycji. Jednak bez przedstawienia odpowiednich dowodów, bez pokazania ich we właściwy sposób przegrywają sprawy spadkowe.

Dlatego warto skorzystać z doświadczenia i umiejętności osób, które po prostu wiedzą co robią. Oczywiście nie gwarantuje to zwycięstwa, jednocześnie znacząco zwiększa szansę na to, że sprawa zakończy się pomyślnie.

Jeżeli nie jesteś przekonany, czy adwokat spadkowy Ci pomoże, to po prostu pójdź do niego na konsultację. Nie musisz od razu decydować się na korzystanie z jego usług, możesz po prostu udać się do niego i dowiedzieć, w jakiej sytuacji (z punktu widzenia prawa spadkowego) się znajdujesz.

Adwokat spadki Warszawa - pmiw.pl

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także