Rejestracja i logowanie

Czy istnieje pościel idealna?

Lifestyle 07-08-2017 Autor: Ogłoszenie
0
Czy istnieje pościel idealna?

Jaka powinna być idealna pościel - jeśli o tym pomyśleliśmy, to oznacza, że jeszcze taką nie odkryliśmy. Często zdarzają się lepsze lub gorsze materiały, ale ciężko trafić na taką, o której powiemy z przekonaniem, że jest perfekcyjna, przydaje się zawsze, o każdej porze roku, w każdej sytuacji. Tymczasem pościel idealna tak naprawdę powinna zapewniać komfortowy wypoczynek, nie powinna sprawiać kłopotów podczas prania i prasowania, poza tym powinna być miła w dotyku, musi sprawić, że skóra będzie oddychać. No i oczywiście - powinna być piękna. Czy taka istnieje?

Bawełna - czy faktycznie najlepsza?

Jeszcze nie tak dawno aktualny był pogląd, że najlepsza pościel powinna być wykonana w 100% materiałów naturalnych, jak bawełna, len czy jedwab. Dziś widzimy, że to nieprawda, bo na przykład mamy mikrofibrę, która potrafi być lepsza niż nawet najlepsza odmiana bawełny. Prawdą jest, że naturalne materiały zapewniają odpowiednią wentylację. Zapewnia to, że całe ciało odpoczywa podczas snu, szczególnie się nie poci, a przecież to oczywiste, że przez pot tworzą się różne bakterie. Tylko co z tego, że mamy naturalną pościel, jak piżama zawiera wielką ilość sztucznych domieszek? W konsekwencji będzie tak samo, jakbyśmy spali pod pościelą z syntetyków. Taka sztuczna tkanina zablokuje dostęp powietrza do skóry, powodując gorszy komfort snu. Jeśli więc nasza pościel ma być bawełniana, to zadbajmy też o to, by piżama taka była.

Liczne zalety

Generalnie, bawełna, choć nie jest idealna, to jednak ma wiele zalet, które sprawiają, że blisko jest najwyższej oceny. Przede wszystkim umożliwia skórze oddychać, odprowadza wilgoć, jest miła w dotyku, łatwo ją prać. Do wad zaliczymy na pewno podatność na gniecenie. Co ciekawe jest bardzo dużo różnych wariantów tkanin bawełnianych, to na pewno pościel kora, satyna, flanela czy perkal, więc zawsze mamy duży wybór.

Wybierzmy dwa rodzaje pościeli

Ciężko znaleźć pościel idealną, bo każda zawsze będzie miała jakieś wady. Co ważne, nie ma też pościeli, która pasuje na każdą porę roku. Zawsze lepiej mieć dwa zestawy, na przykład pościel frotte i drugą, której materiałem może być perkal lub satyna. To od nas zależy, co wybierzemy i jaka pościel będzie dla nas najwygodniejsza. Zawsze jednak decydujmy się na materiał, który lubimy, z tego względu przed kupnem sprawdźmy, dotykając, czy jest on dla nas odpowiedni. To jest chyba klucz do tego, by znaleźć idealną, zadowalającą nas pościel. Każdy przecież ma inne wymagania, więc samodzielnie poszukiwania pozwalają dobrać taki rodzaj materiału, który faktycznie będzie się sprawdzał, będzie zapewniał zdrowy, komfortowy sen.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także