Rejestracja i logowanie

Dieta bez efektu jo-jo?

Lifestyle 09-04-2018 Autor: AleksandraCibor
0
Dieta bez efektu jo-jo?

Czy istnieje dieta która pozwoli nam uniknąć efektu jo-jo ?

Jeśli przez słowo ,,dieta,, rozumiemy krótkotrwały proces prowadzący do utraty zbędnych kilogramów to nie. Taka ,,dieta,, nie istnieje.

Nie ma diety ,,szczepionki,, ,która uodporniłaby nas na zbędne kilogramy tak jak nie ma diety ,,szczepionki,, która przez krótkotrwałe stosowanie wyleczy nas z chorób dietozależnych.

 

Efekt jo-jo to zazwyczaj konsekwencja stosowania diety nieprawidłowo zbilansowanej , o kaloryczności zbyt niskiej w stosunku do zapotrzebowania naszego organizmu, to następstwo utraty dużej ilości kilogramów w zbyt krótkim czasie. Ale równie często to skutek powrotu do złych nawyków żywieniowych, które wcześniej spowodowały nadwagę.

Dobra kuracja odchudzająca czy poprawiająca stan zdrowia to nie taka która w krótkim czasie pozwoli nam osiągnąć pożądany efekt ale taka która nauczy nas jak postępować po jej zakończeniu. Pod warunkiem oczywiście, że do tej nauki się zastosujemy.

Jak więc zgubić zbędne kilogramy czy poprawić stan zdrowia i utrzymać te efekty na zawsze?

Najpierw.

Nie myśl o diecie jak o nieprzyjemnym epizodzie który trzeba szybko przebrnąć. Kuracja odchudzająca to nie nasz wróg który nic nam nie pozwala. Pozwala, tylko inaczej.

Nie odchudzaj się do świąt, do wesela, do wakacji....Zrób to dla siebie, na zawsze.

Recepta?

Zgubić zbędne kilogramy za pomocą dobrze zbilansowanej diety. Dla poprawy efektów, przyśpieszenia spalania tkanki tłuszczowej,pozbycia się chęci podjadania np.słodyczy dobrze wesprzeć ją odpowiednią suplementacją. Pod warunkiem, że będą to suplementy odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Następnie przejść proces stabilizacji który powoli wprowadzi zwiększoną kaloryczność ale zwiększoną do odpowiedniego poziomu, poziomu jaki każdy z nas posiada i jest to kwestia bardzo indywidualna.

A co potem?

Należy mieć świadomość, że chcąc na zawsze zatrzymać efekty kuracji odchudzającej należy na zawsze zachować zdrowe zasady żywieniowe.

Nie oznacza to przecież że już nigdy nie wypijesz lampki wina, nie zjesz kawałka czekolady czy pizzy. Wszystko jest dozwolone ale w odpowiedniej ilości.

Jeśli zgubisz zbędne kilogramy w optymalnym tempie za pomocą dobrze zbilansowanej diety wówczas stwierdzenie,, po tej diecie mam efekt jo-jo,, nie istnieje! Jeśli jednak kilogramy do Ciebie wracają to spójrz w lustro i odpowiedz sobie szczerze na pytanie czy zrobiłem wszystko i zgodnie z opisanymi wyżej zasadami.

Podsumowując nie ma diety ,,szczepionki,, ani dietetyka który taką zaaplikuje.

Zapraszamy na indywidualne dopasowanie diety oraz suplementacji do dietetyczki Naturhouse

mgr. Magdalena Rosolak

Kutno ul.Podrzeczna 5 tel 601 963 153

 

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także