Rejestracja i logowanie

Dlaczego sklepy ze zdrową żywnością są tak atrakcyjne?

Lifestyle 03-01-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
1
Dlaczego sklepy ze zdrową żywnością są tak atrakcyjne?
Coraz więcej osób, które zdecydowały się na prowadzenie własnej firmy decyduje się na otwarcie sklepu. W ostatnim czasie powstaje szczególnie dużo sklepów, które sprzedają zdrową żywność. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej. Zobaczmy, jaki asortyment takich sklepów jest obecnie najczęściej spotykany, jaka jest najlepsza lokalizacja takich sklepów o czym pamiętać decydując się na na otwarcie sklepu ze zdrową żywnością.

Dlaczego warto założyć sklep ze zdrową żywnością?

Pierwsze sklepy ze zdrową żywnością pojawiły się w Polsce kilkanaście lat temu. Wiele z nich zostało w bardzo szybkim czasie zamkniętych. Zainteresowanie kupowaniem zdrowej żywności były wówczas w naszym kraju praktycznie zerowe. Dzisiaj sytuacja uległa ogromnej zmianie. Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami i wybieramy żywność, która jest dla nas najmniej szkodliwa. Nie przeszkadzają nam nawet wyższe ceny ekologicznej żywności. Szanse na to, że sklep ze zdrową żywnością będzie świetnie prosperował są więc bardzo duże. W związku z tym jest to naprawdę bardzo dobry pomysł na własny biznes.

O czym należy pamiętać zakładając sklep ze zdrową żywnością?

Na sukces sklepu ze zdrową żywnością złoży się wiele elementów. Czynnikiem, który jest niezwykle ważny jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Nie ma sensu otwieranie takiego sklepu na obrzeżach miasta. Najlepsze lokalizacje to centra miast. Tutaj jednak osoby, które dopiero rozpoczynają działalność mogą mieć pewien problem: czynsz za lokal na pewno będzie bardzo wysoki. Warto więc szukać lokalu na sklep, który będzie położony blisko centrum. Dobre lokalizacje to sąsiedztwo dużych osiedli mieszkaniowych oraz miejsc, w których przebywa zawsze dużo ludzi. Atrakcyjne są lokale, które położone są na przykład blisko dworca autobusowego bądź kolejowego oraz okolice centrów handlowych. Dobrym rejonem są także okolice szpitali i tego rodzaju placówek. Wśród pacjentów zawsze znajdują się potencjalni klienci sklepów ze zdrową żywnością.

Jaki asortyment?

Nie wszystkie artykuły, które znajdą się na półkach w sklepie ze zdrową żywnością będą przez klientów kupowane równie chętnie. W ofercie na pewno powinny znaleźć się nie tylko ekologiczne warzywa i owoce, ale również takie produkty jak nie zawierające laktozy mleko. Na pewno nie zabraknie też osób, które będą kupować produkty nie zawierające cukru. W ofercie powinny znaleźć się również produkty przeznaczone dla osób chorych na celiakię lub uczulonych na gluten. Oczywiście ostateczna oferta uzależniona jest od osób, które zdecydowały się na prowadzeni tego rodzaju działalności.

Sklepy ze zdrową żywnością cieszą się obecnie ogromną popularnością. Chętnie udają się do nich ci, którzy stawiają na zdrowy styl życia. W sklepach takich można kupić artykuły, które pomagają w trosce o własne zdrowie. Jednocześnie coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności właśnie w postaci sklepu ze zdrową żywnością. To biznes, który we współczesnym świecie daje naprawdę duże szanse na osiągnięcie sukcesu.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Prowadzę sklep ze zdrową żywnością zarówno w internecie pod adresem nie linkujemy.sklepekologiczny.com.pl oraz stacjonarnie w Nowych Babicach na obrzeżasz Warszawy. Obserwuję zupełnie coś innego niż w powyższym artykule. Otóż prowadzenie tego sklepu nie jest już takim takim "biznesem" jak kiedyś. Trzeba mieć dużo większy asortyment, nie tak jak kiedyś 300 produktów wystarczyło aby się utrzymać. Teraz mam 8500. Ogólnie rzecz biorąc uważam że małe sklepy ekologiczne przestaję mieć racje bytu w Polsce ze względu na olbrzymią konkurencję przez to spadającą marżę. Kilka regałów w marketach ma już często więcej produktów niż osiedlowy sklep eko. Ceny zdrowej żywności też są średnio 15% niższe niż 6 lat temu. Dlatego moim zdaniem jedyne wyjście to kierować swój sklep w stronę marketu a nie lokalnego małego sklepiku i oczywiście wspomagać się sprzedażą w internecie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także