Rejestracja i logowanie

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe?

Lifestyle 28-01-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
1
Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe?
Ogrzewanie płaszczyznowe to doskonały sposób na alternatywne źródło ciepła w domu. Jest to metoda wykorzystywana coraz powszechniej przez ludzi zamieszkujących domy jednorodzinne, wolnostojące, ale także przez deweloperów przy tworzeniu mieszkań w blokach na nowych osiedlach. Dlaczego zatem to się opłaca?

Czym jest ogrzewanie płaszczyznowe?

Ogrzewaniem płaszczyznowym nazywamy taki rodzaj ogrzewania pomieszczenia, które odbywa się poprzez wymianę cieplną części budynku z przestrzenią wewnętrzną na dużej płaszczyźnie okalającej pomieszczenie. Dosłownie mowa o ogrzewaniu za pomocą ukrytych w ścianach, podłodze czy suficie kablach lub rurach, które są w stanie wygenerować ciepło na całej powierzchni i w ten sposób doprowadzić do ogrzania pomieszczenia. Nie potrzebne są wówczas grzejniki zewnętrzne.

Jakie są rodzaje ogrzewania płaszczyznowego?

Wśród rodzajów ogrzewania całą płaszczyzną możemy wymienić najmniej popularne i najrzadziej stosowane ogrzewanie sufitowe, rzadko spotykane ogrzewanie ścienne oraz najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane ogrzewanie podłogowe.

Korzyści płynące z ogrzewania podłogowego

Wśród korzyści, jakie daje nam ogrzewanie podłogowe możemy wymienić między innymi brak ograniczania miejsca grzejnikami i innymi źródłami ciepła oraz przy zachowaniu dobrze wykonanej izolacji budynku, łatwiejsze zarządzanie energetyką cieplną mieszkania czy domu. Dodatkowo może być to przyczynek do oszczędzania na ogrzewaniu, gdyż zapobiega uciekaniu ciepła z pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe jest także tańsze w eksploatacji, choć koszt montażu przewyższa koszty ogrzewania tradycyjnego.

Ogrzewanie płaszczyznowe, zwłaszcza ogrzewanie podłogowe, staje się coraz bardziej popularne wśród użytkowników domów jednorodzinnych oraz nowoczesnych mieszkań. Warto pamiętać o korzyściach, jakie wypływają z tego tytułu i tak zaplanować przestrzeń, aby móc całkowicie wykorzystać plusy używania płaszczyznowego ogrzewania w naszym domu.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

tatysraty,kto juz zainwestował wydał kasiore i mo to, zawsze będzie chwalił , ale czy to takie bezbolesne to nie wiem,na normalny rozum ,to tak, zanim to owo ciepło dotrze do nas to musi , najpierwej ogrzać to w co owiniete są rury, to normalne i nastepnie zaczynać ogrzewać te dalsze materia, które są pod drodze do podłogi po której łaże, czyli praktycznie grzeje cały dom , bo to nie jest tak,że odizoluje się na 100% od wszystkiego i chcioł czy nie grzeja przeca wszystko co je po drodze, więc zanim to ciepło dojdzie tam gdzie mo być , ogrzewom cały swiat ...aniech tam . grzejta się piszta że to takie wspaniałe, ale ja wim swoje, jak se napale to i ciepło mom w try miga , za dwa kwadranse i mom ciepłe kalafiory i wiem ,że to ciebło mi bucha na dom do środka a nie grzeje wszystko wokoło , ta wasza nowoczesność , a jak coś się rozpier , to rozwalasz facet całą chałupe ,rwiesz podłogo i nawet nie wiesz że coś gdzieś ci przekieko....głupie te ludzi egłupie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także