Rejestracja i logowanie

Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu?

Lifestyle 16-04-2018 Autor: Ogłoszenie
1
Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu?

Leasing samochodów staje się coraz popularniejszą formą korzystania z samochodów. Czy jest to jednak opłacalne rozwiązanie? Kto powinien zdecydować się na leasing na samochodu, a kto robi to najczęściej?

Alternatywa dla kredytu
Leasing na samochód jest często określany rozwiązaniem pośrednim między kupnem na kredyt a wypożyczeniem. Chodzi o to, że kupując samochodów na kredyt wchodzi się w jego posiadanie po spłaceniu ostatniej raty. Ma to swoje zalet, jak i pewne wady. Wypożyczając auto natomiast nie zostaje się nigdy jego właścicielem. Leasing samochodów do pewnego momentu działa jak wypożyczenie. Użytkownik spłaca bowiem raty, a po zakończeniu umowy właścicielem auta jest firma leasingowa. Jednakże, klient otrzymuje możliwość wykupienia samochodu po mocno obniżonej cenie. Czasami jest ona niższa nawet o 50%.

Niskie koszty
Wzięcie auta w leasingu jest alternatywnym rozwiązaniem dla kupna go na raty. Wiele osób zwyczajnie nie stać na to, aby kupić wymarzone auto, nawet jeśli wezmą kredyt. Rzecz w tym, iż kupując samochód na kredyt, trzeba zapłacić za auto kwotę równą całej jego wartości. Suma rat leasingu jest natomiast mniejsza niż wartość samochodu. Oznacza to, że ostatecznie leasing na samochód umożliwia jeżdżenie wymarzonym autem za zdecydowanie mniejsze pieniądze.

Możliwość wyboru
Wydaje się, iż jedną z głównych zalet, jakie ma leasing samochodów jest wolność wyboru, jaki posiadają użytkownicy. Biorąc kredyt na samochód jest się uwiązanym na wiele lat. Właściwie nie ma możliwości, aby wymienić auto w czasie spłacania rat kredytu. Nawet po ich spłaceniu nie zawsze jest to możliwe. Jeśli natomiast auto jest już faktycznie w kiepskim stanie, i trzeba je wymienić, konieczne jest znalezienie kupca na własną rękę. Jest to strata czasu i pieniędzy. Leasing samochodów umożliwia natomiast rezygnację z auta i wymianę na nowe po spłaceniu ostatniej raty. Nie trzeba szukać kupca, gdyż nie jest się właścicielem auta. Chcąc zrezygnować z samochodu wystarczy nie wykupywać go po zapłaceniu ostatniej raty.

Sponsor artykułu: Leasetake.pl

komentarze (1)
Dodaj komentarz

To też nie jest tak proste. Na rynku jest wiele produktów od wynajmu długoterminowego (np panek) przez leasing (mbank, vw, efl) na kredytach firmowych kończąc. Warto się wcześniej zastanowić jakiego pojazdu i do jakich celów go potrzebujemy bo to może zmniejszyć lub zwiększyć budżet jaki planujemy (bądź musimy) przeznaczyć na auto.

dodaj komentarz
Czytaj także