Rejestracja i logowanie

Dobre OC to tanie OC – poznaj sprytne sposoby na obniżenie składki ubezpieczenia

Lifestyle 07-01-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
2
Dobre OC to tanie OC – poznaj sprytne sposoby na obniżenie składki ubezpieczenia
Planujesz ubezpieczyć swój nowy samochód? Z pewnością od razu zastanowiło Cię to, skąd tak duże różnice między ofertami polis od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Chcesz płacić za OC mniej? Zobacz, jak to zrobić!

Porównuj oferty i sprawdzaj okazje

Masz zamiar po prostu skorzystać z oferty swojego poprzedniego ubezpieczyciela? Uważaj – wbrew pozorom lojalność wobec jednego towarzystwa nie zawsze przyniesie Ci korzyść. Czasem wręcza zamiast otrzymać dodatkowe benefity, zapłacisz… więcej. Zamiast więc stawiać na coś, co już znasz, lepiej porównać różne oferty i to, co zawierają.

Jak to zrobić? Doskonałym sposobem jest skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń, czyli jednego z powszechnie dostępnych narzędzi, dzięki którym można łatwo zestawić ze sobą kilka różnych ofert ubezpieczeniowych. W przejrzystej tabelce wyświetlą się wszystkie informacje o danej polisie – jej cena, zakres obowiązywania i inne szczegóły mające wpływ na cenę. Wszystko jasno i w jednym miejscu – a dzięki temu dokonanie dobrego wyboru od razu staje się prostsze!

Lifestyle

Wszystko zależy od samochodu

Z pewnością jesteś świadomy tego, że na ogólną cenę obowiązkowego ubezpieczenia OC z największym stopniu wpływa to, jaki samochód chcesz ubezpieczyć. Im nowszy i szybszy model, tym więcej zapłacisz – w końcu w tym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że ewentualna naprawa będzie sporo korzystać. Większa liczba koni mechanicznych czy pojemność silnika mogą również sugerować, że zamierzasz jeździć bardziej ryzykownie – a zatem stanowisz zagrożenie dla ubezpieczyciela. Jeśli więc chcesz zapłacić mniej, wybierz niewielki, rodzinny model i zrezygnuj ze sportowego samochodu.

Zrezygnuj z rat

Pewnie wiesz, że rozkładając każdą płatność na raty, w ogólnym rachunku płacisz więcej – w końcu do podstawowej kwoty dochodzi jeszcze dodatek w postaci odsetek lub ewentualnej marży. Jeśli więc chcesz zapłacić jak za ubezpieczenie swojego auta, postaraj się zapłacić za nie w jednej racie.

Oczywiście nie zawsze można sobie na to pozwolić – w końcu wszystko zależy od zasobności portfela. Okazuje się jednak, że istnieje całkiem sporo takich towarzystw ubezpieczeniowych, które rezygnują z pobierania odsetek za rozłożenie płatności na raty – poszukaj ich, a z pewnością odczujesz różnicę w cenie!

Lifestyle

Współwłasność samochodu a cena OC

Jesteś młodym kierowcą i nie masz własnych zniżek ubezpieczeniowych? Zdobądź je, dopisując do dowodu rejestracyjnego auta drugiego współwłaściciela, który już ma trochę zniżek – a będziesz mógł z nich korzystać. Uważaj tylko na prawne aspekty takiej sytuacji – a przede wszystkim na to, że w razie sprzedaży samochodu zarówno Ty, jak i drugi współwłaściciel musicie wyrazić na to zgodę. Istotne jest również to, że jeśli spowodujesz wypadek i trzeba będzie skorzystać z ubezpieczenia, ewentualne zniżki zostaną odebrane także drugiemu współwłaścicielowi pojazdu – choć to nie od prowadził samochód.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Marka i wiek samochodu wcale nie mają aż tak dużego wpływu na cenę OC. Przecież w razie wypadku odszkodowanie z OC sprawcy na naprawę auta otrzymuje poszkodowany, a nie sprawca wypadku. Ubezpieczyciela nie interesuje więc, ile będzie kosztowała sprawcę naprawa auta, bo to nie on za nią zapłaci. W przypadku OC bardzo duże znaczenie mają natomiast doświadczenie kierowcy, jego bezszkodowa jazda i miejsce zamieszkania. Katarzyna ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

Proponuję aplikację Kupdirect z Google Play najtaniej i najszybciej ****s://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także