Rejestracja i logowanie

Ekologiczne środki czystości – czy ich moc jest taka sama?

Lifestyle 01-03-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
2
Ekologiczne środki czystości – czy ich moc jest taka sama?
Detergenty, które stoją na półkach w marketach i drogeriach, wydają się skuteczne i szybkie w działaniu. Niestety zawierają sporo szkodliwych dla zdrowia związków. Używamy ich w domach, wdychamy, dotykają skóry, czasem dostają się wraz z jedzeniem do naszego żołądka. Coraz więcej osób jest świadomych zagrożeń, jakie się z tym wiążą, dlatego ekologiczne środki czystości cieszą się powodzeniem. Co zawierają w składzie i co trzeba wiedzieć o ich działaniu?

Powszechnie stosowane w domach środki z jednej strony mają dużo szkodliwych związków, z drugiej trudniej się rozkładają. W przeciwieństwie do nich preparaty ekologiczne są biodegradowalne i nie mają związków o negatywnym wpływie na zdrowie i środowisko. Mają zatem wiele zalet, jednak czy w codziennym użytkowaniu są równie skuteczne, jak chemiczne detergenty?

Co zawierają ekologiczne środki czystości?

W preparatach tego typu nie może pojawić się nic szkodliwego i syntetycznego. Składniki są naturalne i mają certyfikat bezpieczeństwa. Najczęściej spotykane substancje to sód, cytrynian, krzemian i olejki eteryczne. Nie zawierają tłuszczy zwierzęcych, a w całości produkuje się je, bazując na składnikach pochodzenia roślinnego i minerałach. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że część środków czystości może stworzyć samodzielnie dzięki produktom, które ma we własnej kuchni. Soda oczyszczona, ocet, proszek do pieczenia i cytryna potrafią zdziałać cuda, nawet w przypadku grubej warstwy kamienia.

Jeśli jednak szukamy czegoś w sklepie, co będzie dopasowane do konkretnej powierzchni czy zastosowania, najlepiej postawić na preparaty ekologiczne. Nie tylko mogą być stosowane nawet wtedy, kiedy w domu są alergicy, ale nie będą szkodziły środowisku naturalnemu. Ekologiczne środki czystości nie drażnią skóry ani układu oddechowego, stosując je, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Nie mają tak dużego wpływu na organizm, jak środki chemiczne, dlatego inwestycja w produkty tego rodzaju, jest jednoznaczna z inwestycją w zdrowie swoje i najbliższych, a najlepsze środki można znaleźć na stronie sklepu iZielnik.pl - www.izielnik.pl/ekologiczne-srodki-czystosci

Jak działają ekologiczne środki czystości?

Podobnie jak konwencjonalne środki czystości, tak i ekologiczne nie zawsze w równym stopniu sprawdzą się w każdej sytuacji. Przykładowo wspomnianej wyżej sody nie użyjemy na szybie, bo mogłaby się porysować. W zależności od tego, jakie jest przeznaczenie preparatu, jego skład będzie inny.

Nadwęglan sodu będzie doskonały przy usuwaniu plam, a do tego działa dezynfekująco. Jeśli szukamy czegoś, co zmiękczy pranie lub pomoże pozbyć się kamienia, przydatny będzie kwas cytrynowy. Mydło z galu zarówno w postaci płynnej, jak i stałej pomaga pozbyć się plam trudnych do usunięcia, jak plamy z trawy, tłuszczu lub owoców. Szukając preparatu do czyszczenia powierzchni, który będzie biodegradowalny, najlepiej postawić na płynny detergent z ekstraktem z roślin. Ekologiczne środki czystości to także różnego rodzaju proszki do prania, które nie zawierają enzymów, za to mają organiczne oleje roślinne.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Ja tam wolę ten płyn do naczyń ****s://nie linkujemy.izielnik.pl/yope-plyn-do-mycia-naczyn-ogorek-750-ml działa naprawdę rewelacyjnie. jak ktoś musi zmywać recznie naczynia tak jak ja to warto zaopatrzyć się w naturalne środki bo ta chemia co jest w zwykłych produktach to jakaś masakra.

Ekologiczne środki nie rzadko są bardziej skuteczne od konwencjonalnych, ale przede wszystkim są zdrowsze. Dla mnie odkryciem był ten proszek do zmyearki ****s://tarmini.pl/p/ekologiczny-proszek-do-zmywarek-delamark-1-kg-50-zmywan

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także