Rejestracja i logowanie

[GALERIA] Aktywnie z psami w Kutnie i nie tylko

Lifestyle 09-04-2018 Autor: jej Foto: Gosia Miller, Joanna JJ
7

Spotkali się na skrzyżowaniu ulic Kutna w sobotnie popołudnie i poszli... Przez łąki, pola, lasy, rzeki, część na dwóch nogach, część na czterech łapach. O kim mowa? Za nami kolejne spotkanie grupy DogTrekking Kutno. Zobaczcie jak było.

DogTrekking rekreacyjny, to nic innego jak wędrówka z psem lub psami przypiętymi do opiekuna za pomocą linki amortyzowanej oraz pasa biodrowego lub prowadzony na zwykłej smyczy. Można go uprawiać czysto rekreacyjnie, traktując jako turystykę z psem.

Kolejne spotkanie grupy DogTrekking Kutno, która na facebooku liczy niemal 50 członków tym razem rozpoczęło się na skrzyżowaniu ulic Kasztanowej i Północnej. Nogi i łapy spacerowiczów poniosły do Kuczkowa i jeszcze dalej - w sumie 14,13 km w ok. 4 godziny, choć odłączyć się od grupy jak i do niej przyłączyć można w każdym  momencie. Jak było w ostatnią sobotę?

- Uwielbiam nasze wypady. Od pierwszego spotkania z tygodnia na tydzień nie mogę się doczekać kolejnych. Dowiedziałam się na nich wiele ciekawostek. Bardzo lubię naszą ekipę ludzką i psią. Mam nadzieję, że będzie nas więcej  - komentuje uczestnicząca w spacerze Magda Szybkowska.

Jak można się było spodziewać, to nie jedyna zadowolona ze spaceru osoba. Entuzjazm podziela również Marta, która zabrała ze sobą psa o imieniu Hunter:

- Co prawda byliśmy tylko raz do tej pory, ale spotkanie dla mnie było super. Psiaki się wybiegały, poznałam fajnych ludzi. Mam nadzieję, że i na wycieczkę wybierzemy się razem.

Dla kogo jest DogTrekking? Odpowiedź jest prosta - dla każdego bez względu na wiek, płeć itd. Nie ma też ograniczenia co do psów. Mogą brać udział zarówno psy rasowe jak i wielorasowe, małe, duże. Natomiast wymogiem co do czworonogów jest to, aby pies nie był agresywny w stosunku do innych uczestników marszu oraz był zdrowy.

Ja ze swojej strony mogę dodać, że pomagamy w socjalizacji psów lękliwych, wycofanych z otoczeniem i innymi czworonogami - mówi Marcin Czerwiński, założyciel grupy. - Jedyne ograniczenia to psy bardzo agresywne oraz chore, a w szczególności cierpiące na bolączki ruchowe - dodaje.

Spotkania grupy odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 15:00. Miejsca zbiórek i trasy marszu ustalane są na bieżąco w grupie DogTrekking Kutno, którą znajdziecie TUTAJ.

Zapraszamy!

komentarze (7)
Dodaj komentarz

super zabawa - tylko za puszczanie psa w lesie mało kiedyś mandatu nie dostałem tak że uważajcie

NO NIE WIEM niektóre pieski to z rasopodobnych co potrafią nie słuchać ....i zacisnąć mocniej szczęki , grupowanie zwierząt to chodzenie z granatem , który nie wiadomo kiedy wybuchnie, a "znawcy" piesków powinny wiedzieć ,że czasem byle mała agresja, zapach się nie spodoba, inny napotkany pies i ....akcja gotowa , jestem zdecydowanie na NIE. NIE I NIE.....skrajna nieodpowiedzialność, łazić na smyczy z nim OK , w odstępach , ale luzem ???? w grupie???? to chore , 

Przy dobrze wychowanych i zsocjalizowanych psach takie rzeczy się nie dzieją. Nie ma obowiązku spuszczania psów ze smyczy, jeśli ktoś nie jest pewny co do swojego psa - trzyma go na smyczy. Dlaczego niby nie chodzic z psami w grupie ? I po co mają być w odstępach ? Jak juz ktos napisał, psy to zwierzęta stadne, potrzebują również kontaktu z innymi przedstawicielami swojej rasy.

Psy, jako zwierzęta z natury stadne, rodzą się z potrzebą bycia członkiem stada z zachowaniem całej jego hierarchii.

Świetna idea! Miłego spacerowania!

zgadzam się w 100%. Ja też zamierzam dołączyć do grupy ( o ile zachowanie mojego psiaka na to pozwoli ) świetny pomysł :-) :-) :-) Fajnie że mozna super spędzić czas ze swoimi pupilami i w fajnej atmosferze

Torebek tylko nie zapomnijcie zabrać ze sobą,żeby posprzątać po swoich pupilach!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także