Rejestracja i logowanie

Jak odzyskać skasowane zdjęcia i smsy z telefonu android

Lifestyle 01-07-2020 Autor: materiał zewnętrzny
0
Jak odzyskać skasowane zdjęcia i smsy z telefonu android
Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się że skasowałaś przez przypadek jakieś zdjęcia czy też inne pliki, na których bardzo ci zależało ? Często usuwając niepotrzebne pliki czy to z komputera czy telefonu przypadkiem skasujemy za wiele. Zobacz jak odzyskać pliki z kosza Android w prosty sposób.

Jak odzyskać skasowane smsy

Na szczęście po skasowaniu zdjęcia czy też smsa , na którym nam zależało jest możliwość odzyskania skasowanych danych. Najważniejsze po usunięciu np folderu ze zdjęciami jest nie wgrywanie niczego do pamięci telefonu czy też na dysk w komputerze. Dokładnie jak działa odzyskiwanie skasowanych plików przeczytasz na tej stronie plom.pl gdzie w artykule poświęconym odzyskiwaniu danych został opisany cały ten proces i to jak w domu samodzielnie odzyskać dane.

Odzyskiwanie skasowanych danych z dysku ssd

Jeżeli chodzi o skasowane dane to warto na początku wyjaśnić jak działa usuwanie plików i dlaczego jest możliwość ich odzyskania. Otóż po skasowaniu zdjęcia czy to z telefonu czy też dysku twardego ten plik nie tyle co jest usuwany co "ukrywany" przed użytkownikiem ale fizycznie dane pliku dalej są przechowywane w sektorach dysku.

Program do odzyskiwania sms

I tu dochodzimy do drugiego punktu , jakim jest trwałe usuwanie danych, co pomoże bardziej zrozumieć jak to się dzieje że skasowane pliki możemy odzyskać. Wiedząc że skasowane pliki możemy w miarę łatwo odzyskać, co z plikami, których chcielibyśmy się pozbyć w taki sposób żeby nikt ich nie odzyskać i mowa tu np o sytuacji, w której sprzedajesz telefon czy też laptopa i nie chcesz żeby ktoś mógł odzyskać zdjęcia, które zostały usunięte.

Jak trwale usunąć zdjęcia z telefonu

Jak już pisaliśmy żeby nikt nie mógł odzyskać zdjęć trzeba nadpisać sektory dysku innymi plikami, co uniemożliwi odzyskanie danych. Do tego są odpowiednie programy, które nadpisują dane. Tutaj www.embiznes.pl

znajdziesz artykuły, wraz z opisem programów, które trwale kasują smsy jak i dane z pamięci tak żeby nie dało się ich odzyskać. Dopóki dysk nie zostanie nadpisany kolejnymi plikami, dzięki programom do odzyskiwania danych w ciągu kilkunastu minut, możemy przywrócić usunięte przez przypadek zdjęcia czy też smsy. Nie zawsze da się to zrobić w domu, ale w większości przypadków dzięki takiemu programowi zrobimy to samodzielnie w domu.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także