Rejestracja i logowanie

Jak szukać pracy przez serwisy ogłoszeniowe?

Lifestyle 28-03-2018 Autor: tomz
1
Jak szukać pracy przez serwisy ogłoszeniowe?

Osoby, które są zainteresowane poszukiwaniem pracy, powinny jak najbardziej rozwinąć umiejętność korzystania z różnego rodzaju serwisów ogłoszeniowych, które są w internecie. Proces poszukiwania nowego zatrudnienia współcześnie wygląda właśnie w ten sposób. Od czego zatem zacząć, aby jak najszybciej zakończyć sukcesem i rozpocząć wymarzoną karierę w zawodzie lub branży, o której zawsze się marzyło? Poniżej garść podpowiedzi i dobrych rad.

Skonstruuj prawidłowo Curriculum Vitae

Zawsze należy rozpocząć od skonstruowania dokumentu curriculum vitae. Większość serwisów ogłoszeniowych wymaga bowiem załączania w formie pliku naszego życiorysu zawodowego, czyli w skrócie CV. Nie ma zatem wymówek, że CV jest zbędne. Jeżeli raz a dobrze przysiądzie się do skonstruowania curriculum vitae, doskonale będzie ono służyło przez dłuższy czas, a wszelkie zmiany można będzie na nim nanosić na bieżąco. W internecie jest mnóstwo poradników dotyczących tego, jak napisać prawidłowo curriculum vitae. Warto z nich korzystać, aby dokument był perfekcyjnie przygotowany, bo będzie go przeglądał niejeden potencjalny pracodawca.

Jak szukać pracy w serwisach ogłoszeniowych?

Kiedy uda się skonstruować prawidłowo curriculum vitae, można na poważnie podejść do poszukiwania pracy. Warto znaleźć kilka dużych portali internetowych z ogłoszeniami, w których pojawiają się one codziennie. Dzięki temu nieustannie będziemy mieli możliwość wertowania ciekawych ofert. Serwisy ogłoszeniowe są skonstruowane w bardzo sprytny sposób, tak by w poszukiwaniu interesujących nas ogłoszeń było wygodne i efektywne. Nie ma zatem konieczności czytania ich wszystkich.

Wyszukiwarki w portalach z ogłoszeniami

Do przeglądania ofert służą wyszukiwarki w portalach z ogłoszeniami. To właśnie tam filtruje się ogłoszenia, wybierając interesujące nas parametry. Warto rozpocząć od lokalizacji, w której chcielibyśmy pracować. Ogłoszeń można szukać z całego województwa lub tylko z konkretnego miasta. Pierwszy sposób wyszukiwania z pewnością pozwoli nam dotrzeć do większej liczby ofert. Szczególnie w aglomeracjach takich jak Śląsk czy Trójmiasto, gdzie dojazd do ościennych miast jest bardzo wygodny, z powodzeniem można szukać ich w całym regionie.

Branża

Wyszukiwarki filtrują również informacje w odniesieniu do branży, której chcielibyśmy pracować. Warto szukać ogłoszeń w różnych branżach, szczególnie jeżeli nasz zawód lub doświadczenie zawodowe jest szerokie i pozwala podjąć różnego rodzaju prace. Dzięki temu dotrzemy do dużej ilości ogłoszeń, co pozwoli wysłać nawet kilkadziesiąt odpowiedzi dziennie. Jeżeli jest się osobą dopiero na początku swojej drogi zawodowej, tak właśnie wygląda szukanie pracy w praktyce. Każdego dnia trzeba poświęcić na to sporo czasu, tak by zaprezentować swoje CV jak największej liczbie potencjalnych pracodawców. Co najważniejsze, nie można się zbyt szybko zniechęcać, jeżeli nie otrzymało się w przeciągu kilku dni żadnej informacji zwrotnej. Niektórzy pracodawcy zostawiają na rekrutację nawet dwa lub trzy tygodnie, a na konkretnych kandydatów decydują się dopiero po wpłynięciu dużej liczby ofert.

Źródło: http://mojprogres.pl/

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Bzdura, CV powinno być pisane w odniesieniu do ogłoszenia i profilu działalności firmy. Unika się podawania zbędnych informacji, CV może być jedno kartkowe. Korzystając z poradników internetowych możemy narazić się na śmieszność. Najbardziej liczy się podawanie prawdy, każda koloryzacja CV prędzej czy później wyjdzie na jaw, a jest traktowana jak oszustwo. Za oszustwo traci się pracę.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także