Rejestracja i logowanie

Jak zabezpieczyć paczkę kurierską za granicę?

Lifestyle 02-01-2019 Autor: ogłoszenie
0
Jak zabezpieczyć paczkę kurierską za granicę?

Wysyłanie przesyłek kurierem zazwyczaj wiąże się z najszybszym dostarczeniem do adresata. Jednak i tak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zazwyczaj trwa to dłużej, niż szybsze wysyłki krajowe. Jest to też związane z przebywaniem paczki m.in. w większej ilości sortowni. Dlatego istnieje też większe ryzyko związane z uszkodzeniem kartonu lub produktów, które są w nim umieszczone. Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, żebyśmy wiedzieli, jak należy prawidłowo zabezpieczyć wysyłane towary. Dzięki temu nie będziemy już musieli martwić się tym, że adresat otrzyma np. potłuczone naczynia lub niekompletny zestaw.

Wybranie odpowiedniej firmy

Trzeba przyznać, że jedną z najważniejszych rzeczy jest to, żebyśmy wybrali odpowiednią firmę kurierską. W jej wybraniu mogą nam pomóc m.in. opinie zamieszczone w Internecie. Ważne jest także to, żebyśmy zawsze wybierali firmy, które są godne zaufania. Poza tym niezwykle istotne jest doświadczenie w dostarczaniu przesyłek za granicę. Dzięki temu możemy być pewni, że wysyłana paczka do Anglii, Irlandii lub Niemiec zostanie dostarczona przez firmę, która się na tym zna.

W jaki sposób należy pakować przesyłki?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest to, żebyśmy dostosowali sposób zabezpieczenia towaru do jego rodzaju. Zazwyczaj jest to związane z materiałem, z jakiego został wykonany. Dla przykładu większej ilości wypełniaczy potrzeba w przypadku szklanych przedmiotów bądź takich o kruchej budowie. Dlatego możemy z łatwością zauważyć, jak ważne jest to, żebyśmy wiedzieli, w jaki sposób należy pakować nasze przesyłki.

Opakowanie zewnętrzne

Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów jest to, żebyśmy zadbali o właściwe opakowanie zewnętrzne. Przede wszystkim dlatego, że to właśnie ta część musi zmierzyć się z warunkami zewnętrznymi, a także kontaktem z innymi przesyłkami. Właśnie z tego powodu powinniśmy zadbać o właściwą grubość kartonu. W większości przypadków wystarczające są trzy warstwy papieru. Jednak grubszy materiał na pewno nie zaszkodzi. Pamiętajmy też o tym, żeby dobrze zakleić zewnętrzny karton. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy taśma klejąca się nie odkleja od powierzchni kartonu. Niezwykle istotne jest też to, byśmy dopasowali grubość pudełka lub kartonu do ciężaru przesyłanego towaru.

Właściwe wypełnienie kartonu

Niezwykle istotnym elementem w przypadku każdej przesyłki, a tym bardziej zagranicznej, jest odpowiednie zabezpieczenie. Dzięki temu możemy być pewni, że towar, który znajduje się wewnątrz kartonu, nie będzie się przemieszczał. W ten sposób zwiększają się szanse na to, że przedmiot nie stłucze się lub nie ulegnie uszkodzeniu. Do tego celu możemy wykorzystać ściśle ułożone kawałki gazety, a także gąbki, folia bąbelkowa lub inne materiały, które będą stanowiły bufor. Zwróćmy tylko uwagę na to, żeby wypełniacze były stosunkowo miękkie oraz przylegały ściśle do wysyłanego towaru. Poza tym możemy go włożyć w środku przedmiotu. Można tak zrobić np. w przypadku kieliszków.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także