Rejestracja i logowanie

Jak zamieszkać w akademiku?

Lifestyle 30-03-2020 Autor: materiał zewnętrzny
0
Jak zamieszkać w akademiku?
Otrzymanie wiadomości potwierdzającej dostanie się na studia, z pewnością jest świetnym uczuciem. Nie warto jednak zbyt długo napawać się tym sukcesem, ponieważ czym prędzej trzeba będzie organizować sobie miejsce, w którym to będziemy mieszkać na czas pobierania nauki.

Nikt nie chciałby bowiem obudzić się z tą kwestią zbyt późno, ponieważ może to zaprzepaścić możliwość znalezienia korzystnych ofert. W niniejszym artykule przedstawiamy, w jaki sposób można zdobyć pokój w tradycyjnym akademiku.

Dlaczego właśnie tam? Mowa o miejscu, w którym relatywnie najłatwiej jest załapać się na pokój. Z powodów finansowych częstokroć jest to jedyna dostępna opcja dla młodych studentów. Przy czym życie tam, prócz wielu przywilejów, związane jest również z obowiązkami i przestrzeganiem regulaminu, którego złamanie sprawi, że będziemy musieli szukać nowej miejscówki.

Kwestia załatwiania miejsca

Niemal wszystkie uczelnie wyższe na terenie naszego kraju łączą podobne procedury przyjmowania osób do poszczególnych pokoi. Możemy wymienić takie wymagania, jak:

  • konieczność meldunku stałego w miejscowości znacznie oddalonej od miasta, w którym to znajduje się uczelnia,
  • niewystarczająca sytuacja finansowa rodziny ubiegającego się o pokój studenta,
  • wykazanie trudności związanych ze zdrowiem czy koniecznością wychowywania dziecka w przypadku samotnych matek,
  • studiowanie w trybie stacjonarnym,
  • fakt, że jeden z pokoi akademika zamieszkiwany jest przez współmałżonka,
  • przedłużenie wcześniejszego pobytu.

W niektórych przypadkach student, który wcześniej mieszkał na stancji, chciałby dokonać volty i stać się lokatorem akademika. Aby całość przebiegła pomyślnie, musi mieć on zaliczone wszystkie egzaminy, legitymować się odpowiednią średnią, ewentualnie działalnością okołostudencką.

Lifestyle

Źródło: https://livinnxpoland.pl/en/

Musimy jednak zaznaczyć istotną kwestię. Nawet jeśli nie spełnimy powyższych kryteriów, nie pozbawiamy się możliwości zdobycia pokoju. Dlaczego? Ponieważ i tak wszystko zależne jest od ilości chętnych na dane miejsce. Opcjonalnie, zwiększamy swoje szanse, gdy studiując na jednej uczelni, chcemy przenieść się na drugą.

Podsumowanie

Nie wszyscy są miłośnikami akademików. Dla tej części żaków rozsądnym rozwiązaniem może być prywatny dom studencki, który charakteryzuje się wysoką jakością pokojów, a jedynym ograniczeniem zdobycia pokoju może być liczba zgłoszeń.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także