Rejestracja i logowanie

Jak złamać system? Jacek Kurnatowski o "Jaka to melodia?"

Lifestyle 02-06-2017 Autor: jej
2
Jak złamać system? Jacek Kurnatowski o

Po dzisiejszym odcinku teleturnieju „Jaka to melodia” jest już pewne: Jacek Kurnatowski zagra w finale miesiąca o tytuł Mistrza maja 2017. Program emitowany będzie w niedzielę o 18:35 na TVP1. Zapytaliśmy kutnianina jaki jest jego sposób na sukces w programie oraz jego kulisy. Odpowiedzi zaskoczą niejednego czytelnika.

Od czego się zaczęło?

Pierwszy raz w programie wystąpiłem w listopadzie 2015 r. Przez kilka lat wcześniej sukcesywnie oglądałem program i stwierdziłem, że to wcale nie takie trudne.

Ale nie sposób chociażby przesłuchać wszystkiego…

Wiele osób pyta czy są jakieś ramowe listy, które uczestnicy otrzymują wcześniej. Nie ma czegoś takiego. W programie może pojawić się wszystko, ale  polega on głównie na powtarzalności. Tak na prawdę cała zabawa polega na „ogarnięciu” wszystkiego co było do tej pory, w tym przypadku przez 20 lat (ok. 6000 próbek dźwiękowych) i przewidzeniu nowości. Tutaj bardzo pomaga internet i facebook, bo czasami artyści zamieszczają informacje o swoim udziale w programie, więc można spodziewać się ich promocji w nadchodzących odcinkach.

Jak dostać się do programu?

Jak do każdego programu ogłaszane są castingi, w której zasiada m.in. Pani psycholog oceniająca czy uczestnik jest odpowiedni do wystąpień przed kamerą, czy poradzi sobie psychicznie, czy np. nie zemdleje. Jest  również test muzyczny, ale okazuje się, że nie jest on najistotniejszy podczas eliminacji. Można wszystko wiedzieć i się nie dostać, ale również odwrotnie: nie mieć wiedzy i przejść dalej. Przede wszystkim liczy się osobowość i ciekawa historia człowieka, która zostaje w głowie. Jest dużo pytań na kreatywność, np. „gdzie brzmi twój świerszcz?”, na które trzeba odpowiedzieć w jak najbardziej błyskotliwy sposób. Ja na castingu byłem 2 razy. Za pierwszym nie dostałem się, bo nie udało mi się zostać zapamiętanym. Za drugim razem poszło lepiej. Być może dlatego, że podszedłem bardziej na luzie.

Poznałeś utwór po 1 nutce?

Tak, głównie na tym program polega. Puszczane są w nim określone aranżacje utworów, które trzeba znać. Jeśli utwór grany jest po raz pierwszy, marne są szanse na odgadnięcie jego tytułu. Można wtedy tylko strzelać. Za to w trzeciej rundzie są zagadki tekstowe i to jest już zupełnie inna bajka.

W finale miesiąca, który obejrzeć będzie można w niedzielę o 18:35 w TVP1 jednym z przeciwników kutnianina będzie człowiek, który jest Mistrzem 10-leciu programu. Kto okaże się najlepszy? Zachęcamy do oglądania programu i trzymania kciuków za Jacka Kurnatowskiego.

 

komentarze (2)
Dodaj komentarz

życzę wygranej

Gratuluję

dodaj komentarz
Czytaj także