Rejestracja i logowanie

Jak zostać opiekunką osób starszych?

Lifestyle 02-07-2018 Autor: Ogłoszenie
6
Jak zostać opiekunką osób starszych?

Na zmianę wykonywanego zawodu nigdy nie jest za późno. Dziś na liście tych, które są najlepiej opłacane znajdują się i takie, które wymagają tylko kilku tygodni przygotowania. Nie musisz więc kończyć kolejnych studiów, aby zarabiać lepiej i czerpać większą satysfakcję z pracy zawodowej. Znakomitym przykładem jest tu zawód opiekunki osób starszych.

Nie tylko dla pań

Choć to opiekunka osób starszych dominuje w ogłoszeniach obiecujących dobrze płatną pracę w Niemczech, wcale nie oznacza to, że mamy do czynienia z ofertą skierowaną jedynie do kobiet. Seniorzy znakomicie czują się także w towarzystwie opiekunów, a osoby zmagające się z problemami z poruszaniem się nie ukrywają, że to nie opiekunka, ale właśnie opiekun zapewnia im większe poczucie bezpieczeństwa z uwagi na swoją siłę fizyczną. W zawodzie opiekunki nie muszą przy tym wcale pracować wyłącznie osoby młode. Wiek może okazać się dodatkowym atutem, zmniejsza bowiem barierę pomiędzy opiekunką, a jej podopiecznym. Trudno więc o zawód, który już na starcie byłby równie demokratyczny!

Niemcy? Nie ma się czego bać!

Opiekunka osób starszych może liczyć na zatrudnienie przede wszystkim poza granicami naszego kraju. Naturalnym miejscem zatrudnienia wydają się przy tym Niemcy, w których problem starzejącego się społeczeństwa istnieje, a jednocześnie nie jest ignorowany i nie stanowi tematu tabu. Tu opieka nad seniorami wydaje się czymś oczywistym, wychodzi się bowiem z założenia, że osoba starsza ma prawo do przeżycia godnie swoich ostatnich lat.

Wyjazd do Niemiec początkowo może rodzić obawy zwłaszcza wśród osób, które nigdy nie pracowały za granicą. Pytań jest wiele, nie zawsze mamy bowiem pewność, że poradzimy sobie w obcym kraju, z dala od rodziny i znajomych, w społeczeństwie mówiącym innym językiem. Doświadczenia opiekunek wyjeżdżających do Niemiec uświadamiają jednak, że nie ma się czego bać. Bariera językowa nie jest aż tak silnie odczuwana, gdy język opanuje się w stopniu choćby komunikatywnym. Dodatkowo odległość nie jest aż tak dużą przeszkodą w czasach, w których powszechny jest dostęp do Internetu.

Oczywiście, nikt nie utrzymuje, że należy natychmiast zapakować się i ruszyć do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Przeciwnie, zatrudnienia warto poszukać jeszcze w Polsce. Jeśli interesuje Cię praca jako opiekunka osób starszych ATERIMA MED okaże się partnerem idealnym do tego,  znaleźć Ci posadę i pomagać już na miejscu. To pewność, bezpieczeństwo i wieloletnie doświadczenie.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Cześć, Poszukuje się pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki niezabezpieczone, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczki osobiste, kapitał podwyższonego ryzyka itp. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym o niskich stopach procentowych i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 2%. E-mail do carlosellisonfinance@gmail.com

Cześć, Poszukuje się pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki niezabezpieczone, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczki osobiste, kapitał podwyższonego ryzyka itp. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym o niskich stopach procentowych i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 2%. E-mail do: carlosellisonfinance@gmail.com

Hola, Buscando un préstamo de consolidación de deudas, préstamos no garantizados, préstamos comerciales, préstamos hipotecarios, préstamos para automóviles, préstamos estudiantiles, préstamos personales, capital de riesgo, etc. Soy un prestamista privado, proporciono préstamos a empresas e individuos con tasas de interés bajas y tasas de interés razonables del 2%. Correo electrónico a: carlosellisonfinance@gmail.com

Ja akurat do Anglii z promedica pojechałam bo znam tylko ten język a poza tym mieli dobrą ofertę bo za 3 miesiące pracy płacą 20 tysięcy a mieszkanie, dojazd i opieka menadżerki zapewnione.

To jest ciężka praca, ale można zarobić 3 razy więcej niż w Polsce a pracodawca zwykle załatwia mieszkanie za które odlicza 1200 zł toteż naprawdę można sobie odłozyć kupę kasy, ja obecnie pracuję w Szkocji jako facet-opiekun i mam 7 tys miesięcznie do ręki po odliczeniach za mieszkanie. Planuję wyruszyć do Niemiec i podszkolic się w niemieckim, bo tam bliżej i ta sama kasa.

Witam. Jestem opiekunem osób starszych. Mam 45 lat. Obecnie pracujé w Anglii. W tym zawodzie jest rzeczywiście olbrzymie zapotrzebowanie na pracowników. Zarabiam po odliczeniu firmowego mieszkania realnie 5-6 tysiáca zł. Miesięcznie odkładam około 2,5-3, 5 tysiąca zł. W tym fachu pracuje też dużo facetów, choć oczywiście jesteśmy w mniejszości. Artykuł bardzo trafny.

dodaj komentarz
Czytaj także