Rejestracja i logowanie

Kurier tego samego dnia.

Lifestyle 04-07-2019 Autor: Pawel
0
Kurier tego samego dnia.

W większych miastach klienci InPost mogą nadać i otrzymać przesyłkę w zaledwie kilka godzin. Szybki kurier miejski to usługa szczególnie korzystna dla sklepów internetowych i ich klientów. Nie tylko oni jednak oczekują sprawnej dostawy i nowoczesnych rozwiązań.

W dzisiejszych czasach niemal każdemu się spieszy. Żyjemy i pracujemy w takim tempie, że w wielu obszarach codzienności liczy się każda minuta. Dotyczy to także przesyłek kurierskich, które klienci bardzo często chcieliby otrzymać już tego samego dnia. W niektórych przypadkach realizacja tych oczekiwań jest możliwa. Nasza firma również wpisuje się ze swoją ofertą w ten zakres usług, oferując możliwość wyboru szybkiego kuriera lokalnego.

Dostawa tego samego dnia

Dostawa przesyłki tego samego dnia pozwala szybko sfinalizować wiele transakcji. To trend, który pojawił się na rynku e-zakupów i rozwija się bardzo dobrze. W przypadku InPost krótki czas doręczenia paczki obowiązuje w wybranych miastach – są one podzielone są na specjalne strefy. „I” oznacza obszar administracyjny miasta, a „II” – teren do 30 kilometrów poza nim. W praktyce kuriera miejskiego InPost można spotkać w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Rzeszowie.

Szybki kurier lokalny

Co się kryje pod tym hasłem i jak to działa? Jeśli zamówienie złożymy do godz. 13.00 (I strefa) lub do godz. 12.00 (II strefa), to w opcji „standard” kurier miejski dostarczy przesyłkę w ciągu 5 godzin. Wariant „express” oznacza dwie godziny na realizację usługi doręczenia. Paczkę trzeba nadać do godz. 13 w obu strefach. „Super express” to natychmiastowa dostawa do adresata, zaraz po odbiorze przesyłki przez kuriera lokalnego. Na to jednak mogą pozwolić sobie tylko nadawcy z I strefy i na jej terenie. Wszystkie te usługi realizowane są w systemie „od drzwi do drzwi”, od poniedziałku do piątku. Dostarczane przesyłki muszą spełniać określone wymogi: masa nie może być większa niż 30 kg, a paczka musi mieć standardowe, podane w cenniku wymiary.

Przesyłka w sobotę też jest możliwa

Nasi kurierzy doręczają przesyłki także w sobotę. Usługa ta jednak realizowana jest tylko w przypadku paczek, które nadawane są w piątek do miast z oddziałami sieci kurierskiej InPost. W każdym przypadku do klienta wysyłany jest miejski kurier, który znajduje się najbliżej nadawcy. Tym samym skracamy maksymalnie czas odbioru przesyłki oraz doręczenia jej pod wskazany adres. W tym przypadku nie ma znaczenia, co jest nadawane. Bezpośredni transport eliminuje ryzyko uszkodzenia paczki. Każdorazowo odbiór i dostawa paczki są ustalane na konkretną godzinę.

Korzyści głównie dla e-sklepów i ich klientów

Doręczenie tego samego dnia to opcja szczególnie atrakcyjna dla podmiotów, które prowadzą sklepy online lub osób robiących w nich zakupy. Pierwsi zyskują oszczędności (od razu finalizują nadanie towaru) i w krótkim czasie dostają pieniądze za sprzedane artykuły. Klienci za to w kilka godzin mogą otrzymać zakupione przedmioty lub ubrania i np. przymierzyć je, a jeśli nie będą pasować – natychmiast je zwrócić.

 

Szybki kurier to usługa, która potwierdza, że zakupy online są wygodnym i prostym rozwiązaniem. Pozwala też w krótkim czasie dostarczyć pilnie potrzebne dokumenty lub inne przesyłki na obszarze tego samego miasta bądź w jego najbliższych okolicach. Dla wielu firm jest to szansa na to, aby zdobyć przewagę nad konkurencją. Dotyczy to nie tylko dużych przedsiębiorstw czy sieci, ale również małych i średnich firm.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także