Rejestracja i logowanie

Malowanie mebli czyli łatwy sposób na odnowę wnętrza?

Lifestyle 02-08-2018 Autor: Ogłoszenie
1
Malowanie mebli czyli łatwy sposób na odnowę wnętrza?

Ostatnimi czasy moda na odnowę starych mebli staje się coraz popularniejsza. Jest to ogromna szansa dla mebli, które swoją młodość mają już za sobą. Współczesna odnowa nie wiąże się jednak tylko z produktami starszego typu. Zdarza się, że metamorfozę przechodzą nawet meble nowszego rodzaju. Wynika to z chęci nadania im nowego designerskiego wyglądu, według własnego uznania. O tym jak atrakcyjnie mogą wyglądać meble po liftingu można przekonać się choćby w Internecie. W naszym artykule “Malowanie mebli czyli łatwy sposób na odnowę wnętrza?” - dowiesz się jak samemu nadać nowego tchnienia swoim meblom.

Malowanie mebli z drewna

Malowanie mebli w ogromnej większości przypadków dotyczy modeli drewnianych. Żeby prawidłowo i estetycznie wykonać ten zabieg pielęgnacyjny należy mieć na uwadze kilka ważnych zasad. Podstawową sprawą jest tu odpowiednio przygotowana powierzchnia mebla - od niej bowiem zależeć będzie czy naniesiona farba będzie wyglądała efektownie i czy długo się utrzyma. Powierzchnię mebla należy wpierw oszlifować - dzięki temu usuwa się precyzyjnie dotychczasową warstwę starej farby lub lakieru. Szlifowanie najlepiej wykonuje się oczywiście papierem ściernym - jego grubość zależna jest od powierzchni, którą będziemy czyścić.

Po procesie dokładnego szlifowania powierzchni należy przejść do jej wypolerowania. W tym celu wymagany jest papier ścierny o bardzo drobnej ziarnistości (180 - 200). Pozwala on na dokładne usunięcie zbędnych zadziorów drewna, które uniemożliwiają estetyczne malowanie. W trakcie wykonywania powyższych prac powstaje wiele pyłu, który może przylegać do mebla. Należy usunąć go szczotką lub wilgotną szmatką.

Odpowiednie narzędzia do malowania to także ważny czynnik podczas metamorfozy mebla. Zazwyczaj stosuje się pędzle lub wałki, jednakże warto wiedzieć, że nie każdy nadaje się do takiego zadania. Jeśli chodzi o pędzle, należy wybierać takie, których długość włosia nie przekracza 10 mm. Wałki idealnie sprawdzą się przy malowaniu większych powierzchni.

Wybór farby 

Malując meble najlepiej jest używać specjalnych impregnatów koloryzujących, bejcy (muszą być zabezpieczone dodatkową warstwą odpowiedniego lakieru), lakierobejce lub farb kryjących. Odpowiednia farba powinna dobrze przylegać do powierzchni (jej konsystencja nie powinna być ani zbyt rzadka, ani zbyt gęsta).

Lifestyle

Choć malowanie mebli wydaje się skomplikowanym zadaniem, to jest to z pewnością rozwiązanie warte uwagi, zwłaszcza gdy chcemy nadać naszemu pomieszczeniu świeżego tchnienia. Gdy już przeprowadzimy taką metamorfozę będziemy mogli cieszyć oko niepowtarzalnym charakterem naszego mebla i dokupić dodatkowe elementy czy meble, które będą pasować do nowego wystroju.

Inspiracje meblowe dostarczył https://marketmeblowy.pl/

komentarze (1)
Dodaj komentarz

...drobny papier to 200 według artykułu a znajdź mi taki na rynku, są 180,220,240. Piszący ten artykuł to laik nie ma pojęcia o czym pisał, mógł równie dobrze napisać artykuł woda (a czy ona słodka, słona, chlorowana itp.) Nic ten artykuł konkretnego nie wniósł na którymś kościele dzwonią ale na którym ..... zero profesjonalizmu

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także