Rejestracja i logowanie

Marketing lojalnościowy – zalety

Lifestyle 29-04-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
0
Marketing lojalnościowy – zalety
Wykorzystanie programów lojalnościowych do zachęcenia klienta do ponownego skorzystania z usług lub zakupienia produktów może być stosowane zarówno przez sieci firm, jak i lokalne biznesy. W obu przypadkach marketing lojalnościowy niesie mnóstwo korzyści. Istotne jednak, by był dostosowany do charakteru firmy i oferował atrakcyjne dla klientów nagrody.

Droga do sukcesu, czyli więcej klientów

Program lojalnościowy polega na zaproponowaniu klientowi nagrody w zamian za spełnienie określonych wymogów. Najczęściej jest to kilkukrotne zrobienie zakupów na określoną kwotę lub skorzystanie z wybranych usług we wskazanej liczbie. Klient zbiera punkty, znaczki, pieczątki, korzysta z aplikacji w smartfonie lub karty lojalnościowej zintegrowanej z kartą płatniczą. Ilość programów lojalnościowych może doprowadzić do pogubienia się w wyborze, dlatego warto zaczerpnąć więcej informacji na ich temat z https://zencard.pl/blog/programy-lojalnosciowe-jak-sie-w-nich-polapac-i-ktory-wybrac.

Zadaniem wszystkim programów lojalnościowych jest zachęcenie klienta do ponownych zakupów lub skorzystania z usług. Bez względu na wybrany program warto pamiętać, że nagroda musi być adekwatna do włożonego wysiłku klienta. Otrzymanie kubka za zakupy w kwocie powyżej 100 złotych robione przez cały rok może być rozczarowujące.

Więcej klientów, lepsze wyniki sprzedaży

Klienci, którzy otrzymają swoje nagrody chętniej przyjdą po więcej. Dokładnie przemyślane programy lojalnościowe to atrakcyjna oferta, obok której klient nie przejdzie obojętnie. To natomiast przełoży się na większe zyski. Należy jednak pamiętać, by nie spoczywać na laurach i nieustannie analizować wyniki programów lojalnościowych, które dostarczają wielu cennych informacji. W tym:

  • jakie produkty są najczęściej kupowane
  • z jakich promocji korzysta najwięcej klientów
  • w jakich okresach sprzedaż rośnie, a w jakich maleje
  • jakie działania marketingowe zachęcają klientów do kupowania
  • jakie nagrody mają wpływ na wyższe wyniki sprzedaży, a jakimi klienci nie są zainteresowani.
komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także