Rejestracja i logowanie

Masaż relaksacyjny – możesz zrobić go we własnym domu

Lifestyle 05-12-2018 Autor: Artykuł sponsorowany
0
Masaż relaksacyjny – możesz zrobić go we własnym domu
Masaż relaksacyjny jest czymś, co skutecznie pomoże zredukować napięcie nawet w wyjątkowo stresującym okresie. Już sama obecność w gabinecie masażu może odprężać. Przyjemna wyciszająca atmosfera i delikatne ruchy masażysty potrafią zdziałać cuda. Efekty dobrego masażu mogą się utrzymywać przez wiele dni. Jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy, na masaż nie trzeba iść do SPA. Swój mały kącik można zrobić we własnym domu.

Co będzie potrzebne do zrobienia domowego masażu? Przede wszystkim spokojne miejsce, w którym będzie można wykonywać zabiegi. Należy przygotować ręczniki, nastrojową wyciszającą muzykę, świece. Trzeba jeszcze pomyśleć o natłuszczeniu skóry w trakcie zabiegu. I na koniec nastawić się na pełen relaks!

Czy trzeba korzystać z oliwki?

Teoretycznie nie ma obowiązku zakupu oliwki do masażu. Można wykorzystać jakąkolwiek oliwkę, nawet dla niemowląt. Jednak jeśli decydujemy się na wykonanie masażu w domu, warto w pełni korzystać z jego zalet. Profesjonalne oliwki mają wiele cennych właściwości i przyjemny zapach, który wzmocni doznania z masażu. Do najważniejszych zadań oliwki należy natłuszczanie skóry, ujędrnianie, poprawa jej ukrwienia. Po masażu skóra będzie elastyczna i przyjemna w dotyku. Krążenie będzie poprawione, a skóra odżywiona.

Chociaż najczęściej o specjalnych oliwkach do masażu myśli się w odniesieniu do gabinetów SPA, nie są one drogie i można kupić je z myślą o użytku w domowych warunkach. Przykładem wydajnej i wygodnej oliwki do masażu relaksacyjnego jest ta, którą proponuje Ziaja. Oliwka jest w ekonomicznym opakowaniu, jest w korzystnej cenie i sprawdzi się zarówno w profesjonalnych gabinetach, jak i w domu.

ABC domowego masażu

Myśląc o masażu w domu, powinniśmy zadbać o odpowiednią atmosferę, podobną do panującej w gabinecie SPA. Osoba, która będzie masowana, musi być w stanie zamknąć oczy i się rozluźnić. Co jest ważne? Przyciemnione światło lub całkowite wyłączenie. Oświetlenie może ograniczać się do kilku świec. W tle można włączyć muzykę, w powietrzu może unosić się zapach świec i oliwki. Do tego należy przygotować wygodne miejsce do masażu – fotel lub łóżko, ręczniki i chusteczki do starcia nadmiaru oliwki.

Masaż wykonuje się całą dłonią. Delikatne ruchy powinny zaczynać się w dolnych partiach ciała i kierować się w stronę serca. W ten sposób poprawiać się będzie krążenie. Ruchy dłoni muszą być równomierne. Ważne jest, by nie masować kręgosłupa, pomija się też pieprzyki, które łatwo zadrzeć. Zanim oliwka będzie nanoszona na ciało, lepiej ją rozgrzać w ręce. Masaż relaksacyjny jest zalecany każdemu. Zdaniem specjalistów powinien być wykonywany co najmniej raz w miesiącu. Jeśli samodzielnie będziemy umieli go zrobić w domu i zaopatrzymy się w niezbędne akcesoria, będzie można niewielkim kosztem dbać o fizyczną i psychiczną kondycję naszego organizmu. Masaż nie tylko zredukuje napięcie po całym dniu, ale może stać się jednym z ważniejszych elementów profilaktyki nerwicy i depresji.

Sprawdź również: https://ziaja.com/product/8911-oliwka-do-masazu-relaksujaca

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także