Rejestracja i logowanie

Modna podłoga z korka!

Lifestyle 03-12-2018 Autor: ogłoszenie
0
Modna podłoga z korka!

Moda wyposażenia wnętrze zmienia się bardzo dynamicznie. Jednak korek, który pojawił się jako ciekawie wykorzystywany materiał, na pewno swojej popularności szybko nie straci, z racji swoich wielu zalet.

Podłogi korkowe, skąd się wzięły?

Może zaczniemy od tego, skąd ten materiał pochodzi. Zbiera się go głównie w takich krajach, jak Portugalia, Hiszpania, czy też Tunezja i pochodzi ze zbiorów z dębu korkowego, którego po prostu wierzchnia warstwa jest zdejmowana raz na 9 lat. Jest to całkowicie ekologiczny sposób pozyskiwania tego materiału, który dodatkowo jest regulowany i kontrolowany przez odpowiednie urzędu, więc dla środowiska nie ma zagrożenia, że w jakikolwiek sposób będzie to dla niego zagrożeniem. Korek jest następnie przygotowywany w przedsiębiorstwach produkcyjnych w taki sposób, aby pozbyć się z niego wszelkich zanieczyszczeń i insektów i stworzyć przyjazny dla ludzi materiał.

Z tak przygotowanego materiału tworzy się specjalne płyty, które są następnie wykorzystywane w mieszkaniach. Można jednak jeszcze skorzystać z możliwości dodatkowego zabezpieczenia lakierem podłogi korkowej, dzięki czemu jest ona trwalsza. Można też to zrobić samodzielnie, jednak jest to mniej efektowne.

Podłogi korkowe można zakupić u coraz większej ilości sprzedawców w Polsce. Łatwo znajdziemy je nawet w Internecie, wchodząc na strony internetowe takich sklepów jak na przykład drexpol.com.pl.

Dlaczego warto postawić na podłogi korkowe?

Podłogi korkowe mają bardzo dużo zalet i właśnie dlatego stają się coraz popularniejsze. Ich wykorzystanie poleca się w szczególności w pokojach dziennych, w sypialniach, a także w pokojach dla dzieci.

Korek jest materiałem miękkim i miłym w dotyku, który nie ulega deformacjom. Nawet jeśli zostanie na nim postawiony ciężki przedmiot i początkowo się odkształci, to jeśli nie zostanie uszkodzona jego struktura, to łatwo wróci on do swojej pierwotnej pozycji. Chodząc boso po podłodze, możemy odczuć, jakim jest on delikatnym materiałem i mamy wręcz wrażenie, że układa się w kształt naszej stopy, lecz nie pozostanie na nim ani jeden ślad.

Jest on również czasem porównywany do styropianu, jako materiał, który świetnie izoluje ciepło. Może to być więc ogromna oszczędność dla osób, którym zależy na tym, aby pomieszczenia jak najdłużej utrzymywały ciepło. Działanie izolacyjne jest także argumentem dla osób, które cenią sobie ekologię, ponieważ skoro pomieszczenie dłużej utrzymuje ciepło, to niepotrzebna jest tak duża ilość paliwa do tego, by je ogrzać, a więc nie zatruwamy środowiska.

Jeśli chodzi o pokoje dziecięce, to podłoga ta jest dobra dla dzieci, ponieważ jak to już zostało wspomniane, jest miękka i delikatna. Dlatego też, jeśli dziecko upadnie, to nie wyrządzi sobie aż tak wielkiej krzywdy i nie sprawi jej to tyle bólu, co upadek na podłogę wykonaną z innego materiału. Dzieci również bardzo dużo, szczególnie gdy są malutkie, wędrują po podłodze, więc dobrze byłoby, gdyby miały ku temu warunki.

Podłogi korkowe mają jeszcze wiele zalet. Wymienienie ich wszystkich zajęłoby naprawdę wiele miejsca, lecz teraz po prostu widać, dlaczego są tak popularne i polecane.

 

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także