Rejestracja i logowanie

Morsowanie w słusznej sprawie

Lifestyle 13-01-2018 Autor: jej
5

Choć temperatura spadła poniżej zera, chłód nie przeszkodził kutnowskim morsom, które postanowiły w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zanurzyć się w lodowatej wodzie. Okazało się to nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że w tafli jeziora Zdworskiego trzeba było najpierw wykuć przerębel...

Niestety, na tłumy dzisiejszego przedpołudnia na plaży w Koszelówce narzekać nie można było. Na kąpiel w wodzie zdecydowały się jedynie trzy osoby, ale za to jakie! Wśród nich znalazł się m.in. Dariusz Kiełbasa - maratończyk i prezes gąbińskiego stowarzyszenia Gąbin Biega, który ma za sobą m.in. jeden z najtrudniejszych maratonów świata na pustyni Nagew nad Morzem Czerwonym. Swoim startem w biegu zachęcał ludzi dobrej woli do wsparcia budowy domu dla młodzieży przy Szkole Specjalnej w Mocarzewie, dziś również wspiera potrzebujących promując WOŚP przez debiut w morsowaniu.

Jak się okazało, żaden z dzisiejszych morsów nie miał doświadczenia, ale za to wielkie chęci, które wystarczyły.

- Wahałam się do samego końca, tym bardziej, że było tak mało osób. Wizja wchodzenia do przerębla również była przerażająca. Nie mogłam jednak odpuścić. Wiedzę  jak bezpiecznie morsować można zaczerpnąć z internetu lub od doświadczonych morsów. Zasady są proste - rozgrzewka, czapka, rękawiczki, ciepły ręcznik i ubrania na zmianę oraz gorąca herbata, nic więcej nie trzeba - wyjaśnia Marlena Janik.

Jak zapowiadają uczestnicy dzisiejszego spotkania, nie było ono ostatnie oraz zapraszają do wspólnych kąpieli.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

proszę o kontakt

fajna ta z ostatniego zdjecia emoji

brrrrrrrrrrrrrr zimno

Szacunku dziewczyny ✌

dzięki Sylvixu emoji

dodaj komentarz
Czytaj także