Rejestracja i logowanie

Na co dzień buja się w Łodzi, od święta w Kutnie

Lifestyle 09-05-2018 Autor: jej Foto: Bujam się w Łodzi
2
Na co dzień buja się w Łodzi, od święta w Kutnie

Czy majówkowy wyjazd do Kutna to dobry pomysł? Co tu ciekawego dla turysty i czy czymkolwiek to miasto może zaskoczyć? Kutno okiem blogera spoza Kutna zobaczyć można u Bujam się w Łodzi, który w tegoroczną majówkę zagościł w Mieście Róż. 

O Łodzi powiedziano już wiele. Nam wydaje się, że o kilka zdań za dużo i zupełnie nie na temat. Łódź to niezwykłe miejsce, niesamowite historie, nieprawdopodobne wydarzenia. Z chęcią zabierzemy Was na spacer i opowiemy co ciekawsze - czytamy na wstępie bloga Bujam się w Łodzi.

Podobne stwierdzenie można odnieść również i do Kutna, i tu również bloger zabiera nas na spacer rozpoczynający się nie gdzie indziej jak na dworcu kolejowym, po czym przenosi się do centrum. Dworek Modrzewiowy, willa Izaaka Holcmana, plac Piłsudskiego wraz z ratuszem, Pałacem Saskim i nie tylko - co o nich sądzi turysta?

Zdecydowane zagęszczenie ciekawych miejsc znajdziecie tam, gdzie stare miasto. Jest zatem Plac Piłsudskiego.Wyłożony kostką, urządzony małą architekturą (ławeczki, donice) i orzeźwiony fontanną, która wieczorami świeci kolorowo, to miejsce idealne dla spacerowicza. Zajmijcie ławeczkę i przyjrzyjcie się po kolei:

  • ratuszowi – typowy budynek klasycystyczny, pochodzący z połowy XIX w. Obecnie mieści się w nim Muzeum Regionalne. Przed ratuszem stoją rzeźby lokalnego artysty,
  • Pałacowi Saskiemu – skryty za banerem i zabezpieczającymi barierkami, niszczeje po pożarze (2003). Był to zajazd pocztowy, podróżny pałac Augusta III zbudowany na trasie Drezno – Warszawa. Zatrzymał się w nim Napoleon Bonaparte w 1812 roku, podczas odwrotu z Rosji. Obecnie pałac jest w kiepskiej kondycji, lecz wkrótce ma zostać wyremontowany. To dobrze, bo jest to jeden z najstarszych budynków w Poza tym to kiepska wizytówka miasta, gdy zgliszcza straszą w samym centrum,
  • Nowej Oberży – to budynek tuż za Placem Piłsudskiego, usytuowany na rogu ulic Sienkiewicza i Narutowicza. Okazały gmach wzniesiono w 1843 roku, pierwotnie przeznaczony był na hotel, restaurację, znajdowała się tam sala teatralna oraz kasyno. Dzisiaj budynek jest siedzibą różnych firm, o czym świadczą szpecące elewację reklamy...

Brzmi ciekawie? 

 Idziemy dalej. Ulica Królewska – niedługa, wyłożona kostką, urządzona na deptak i pasaż handlowy. Chluba miasta. Miłe miejsce, całkiem zadbane. Można zjeść pyszne lody, posiedzieć na ławce. Czego chcieć więcej? Aha, znaleźliśmy tam (chyba jedyny w Polsce) pomnik konewki. Poszukajcie go koniecznie ;)

Co jeszcze ciekawego znalazł spacerowicz z  Łodzi w Kutnie? Sami sprawdźcie TUTAJ i koniecznie napiszcie jakie jeszcze miejsca w Kutnie warto odwiedzić podczas spaceru.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Pitu pitu, ..................................................................

to są rzeżby twórców lokalnych.

dodaj komentarz
Czytaj także