Rejestracja i logowanie

Na jakie aspekty techniczne zaproszeń ślubnych zwrócić uwagę?

Lifestyle 07-01-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
0
Na jakie aspekty techniczne zaproszeń ślubnych zwrócić uwagę?
W wyborze zaproszeń ślubnych to najczęściej ich styl spędza nam sen z oczu. Nic w tym dziwnego, w końcu zależy nam na tym, żeby były one piękne i zachwyciły gości. Warto jednak zwrócić uwagę również na kilka technicznych aspektów zaproszeń ślubnych. Taka uważność sprawi, że nie rozczaruje nas ich jakość czy trwałość.

Rozmiar zaproszenia

Coś, na co koniecznie musicie poświęcić chwilę rozważań. Zaproszenie musi być na tyle dużego formatu, aby bez problemu i bez wpływu na czytelność pomieściło całą treść. Jednak nie warto, jeśli nie jest to ważne z punktu widzenia Waszego całościowego konceptu, decydować się na bardzo duży format. Jest to nieporęczne i często niepotrzebne. Poza tym, choć może się to wydawać dosyć niską pobudką, taki niestandardowy format może znacząco wpłynąć na budżet. Z pewnością tę uwagę docenią wszystkie pary, które już doświadczyły na własnej skórze, ile detali w budżecie ślubnym należy uwzględnić!

Papier

Kolejnym ważnym aspektem technicznym, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest papier. A właściwie dwa związane z nim aspekty: gramatura papieru, która będzie decydowała o grubości i sztywności naszego zaproszenia oraz jego rodzaj. Będzie to miało znaczący wpływ na jakość. Warto wyszukać tę informację na stronie producenta. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, należy celować w gramaturę oscylującą wokół 250 gr/m2. Tutaj ważny jest również wybrany format. Do zaproszeń składanych należy gramaturę odpowiednio dopasować Rodzaj papieru najlepiej wybrać na przykładać, tak, aby mieć możliwość dotknięcia i zobaczenia bezpośrednio tekstury czy grubości.

Lifestyle

zdjęcie zaproszenia marki Rozsądne Panny Młode

Czcionka

Dobór czcionki jest niezwykle ważny. Poza spełnieniem estetycznych wymogów, musi być ona przede wszystkim czytelna. Nie trzeba oczywiście rezygnować z bogato zdobionych kaligrafii, ale warto wcześniej poprosić o próbkę wydrukowanej treści, aby przekonać się, że nikt z zaproszonych nie będzie miał problemu z rozszyfrowaniem ważnych informacji.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także