Rejestracja i logowanie

Najtańszy abonament bez telefonu – opłaca się czy nie?

Lifestyle 10-05-2018 Autor: Ogłoszenie
8
Najtańszy abonament bez telefonu – opłaca się czy nie?

Są różne formy umów na abonament telefoniczny. Z telefonem, bez telefonu, na kartę, rodzinny… Jest z czego wybierać, zwłaszcza jeżeli chcemy zaoszczędzić. W przypadku telefonu, jedną z najlepszych opcji na oszczędzanie jest najtańszy abonament bez telefonu. Tylko czy wybierając taki abonament faktycznie to nam się opłaci?

Za wszystko trzeba płacić – to fakt. Ubezpieczenia, rachunki, subskrypcje, podatki, abonamenty… Jest tego tak wiele, że kiedy pomyślimy, ile rocznie musimy wydać na to wszystko, to aż ciężko jest się nie złapać za głowę. I wtedy pojawia się rozsądne pytanie – na czym mogę zaoszczędzić? Wśród tych wszystkich opłat jest też i telefon. I to właśnie na abonamencie można zostawić sporo grosza w kieszeni. Ale jak ze wszystkim, tak i w tym przypadku wybór powinien być przemyślany i rozsądny.

Powód dla tego jest prosty. Obecnie na rynku ofert telefonicznych działa ponad dwadzieścia różnych sieci komórkowych! Każdy potrafi wymienić te największe – Play, Plus, Orange i T-mobile. Jednak pozostałe kilkanaście również mają swoje oferty. I często potrafią zaoferować o wiele więcej, niż Ci telekomunikacyjni giganci.

Z telefonem czy bez?

Ale wracając do tematu, abonament na telefon komórkowy to nie bez powodu najpopularniejsze rozwiązanie. Podpisujemy umowę i przy regularnych opłatach możemy swobodnie korzystać z naszego smartfona. Zwłaszcza, że niemal standardem stało się już, że w ramach nawet najtańszego abonamentu mamy takie udogodnienia, jak darmowe rozmowy do wszystkich sieci, czy darmowe SMS-y wraz z często niemałym pakietem danych.

Więc decydujemy się na abonament. Z telefonem czy bez telefonu? Jeżeli spojrzymy na zestawienie ofert sieci komórkowych, przygotowane przez portal mobilny-ranking.pl, szybko dostrzeżemy, że abonament z telefonem, nawet jeżeli jest to słabsze urządzenie, często wyniesie nas miesięcznie nawet dwa razy więcej, niż abonament bez telefonu. Co więcej, sieci komórkowe doliczają sobie marżę do telefonu dołączonego do umowy, przez co płacimy za niego więcej niż gdybyśmy kupowali go osobno! Więc jeżeli chcemy zaoszczędzić, lepiej wybrać najtańszy abonament bez telefonu.

Najtańszy abonament bez telefonu – jaka sieć najlepsza?

Tutaj pojawia się wspomniana wcześniej kwestia różnić w ofertach sieci komórkowych, jakie mają duzi i mali operatorzy. Preferowane przez największe sieci komórkowe oferty to te, które mają najlepsze pakiety – za co musimy płacić więcej. Preferowane abonamenty kosztują od 30 do nawet 80 czy 100 zł za numer! Oczywiście dostajemy darmowe minuty oraz SMS-y (które, jak już wspomnieliśmy, i tak są standardem) oraz duże pakiety danych – często nawet nielimitowane. Są też dodatkowe usługi, w postaci chociażby darmowych serwisów z filmami czy muzyką – jednak wszystko to ma usprawiedliwić wysoki koszt abonamentu.

Z drugiej strony mamy oferty na najtańszy abonament bez telefonu od tych mniej znanych operatorów. Patrząc na ranking ofert na najtańszy abonament przygotowany przez porównywarkę abonamentów mobilny-ranking.pl, widać, że dobry abonament możemy mieć już nawet za 16,70 zł w Premium Mobile – to prawie dwa razy mniej, niż najtańszy abonament chociażby w Plusie, który kosztuje 30 zł.

Tutaj pojawia się kwestia, czy faktycznie warto wybrać najtańszy abonament bez telefonu w takiej sieci? Może wydawać się, że tylko duże sieci komórkowe gwarantują wysoką jakość usług, ale tak się składa, że Ci mniejsi operatorzy korzystają z infrastruktury właśnie tych wielkich sieci komórkowych. Chociażby wspomniany Premium Mobile, który korzysta z nadajników właśnie Plusa. Oznacza to, że jedyne różnice w tych ofertach to nazwa operatora no i oczywiście cena.

Jednak aby orientować się w tych wszystkich ofertach, trzeba na to poświęcić bardzo dużo czasu. Stąd też warto korzystać z porównywarki abonamentów, takiej, jak chociażby wspomniany portal mobilny-ranking.pl. W ten sposób zaoszczędzimy wiele czasu na szukaniu wszystkich ofert i od razu będziemy mogli wybrać z gotowego porównania dokładnie to, czego nam trzeba.

Mobilny-Ranking.pl

komentarze (8)
Dodaj komentarz

Zgadzam się, telefon lepiej kupić za gotówkę, albo na jakieś korzystne raty, niż u opearatora, Swoją drogą vikingowie mają teraz promocję gdzie można mieć za darmo.

W pełni zgadzam się z pan_telefonik. Telefon kupuje się wyłącznie w wolnej sprzedaży - nie u operatora. Obecnie najkorzystniejszą ofertę ma Plush. Misiek daje taryfę za 25 PLN, do tego dorzuca co piąte doładowanie gratis i kilka razy do roku daje promocję +50% do doładowania czyli tak na prawdę taryfa kosztuje 14,20 PLN. ( Przykład: ładujemy konto 4x50zł. Do każdej 50tki misiek dokłada 25 zł z promki +50% i jeszcze dorzuca 50 PLN z promki 5te doładowanie gratis. Więc wydając 200 PLN dostajemy extra od miśka 150 zł na konto główne. Co razem daje nam kwotę 350 PLN.) za kwotę 350 zł przez 14 miesięcy odnowi nam się taryfa za 25 PLN. Ale zaraz, myśmy wydali tylko 200 PLN. 200/14 = 14,20 PLN. Dostajemy za to : no-limit rozmowy kom + stacj, SMS-y, MMS-y 10 GB, portale społecznościowe: Facebook, FB Messenger, WhatsApp i instagram, które nie zabierają nam transferu. W Plushu jest dodatkowy pakiet 5 GB za 5 PLN który można wielokrotnie aktywować, pakiet ten ma swoją ważność i zawsze będzie ważny 30 dni od dnia zakupu, do tego dostajemy RLAH, a także też za darmo rok ważności konta. Tak więc podsumowując. Plush na chwilę obecną rządzi gdyż za 14,20 PLN daje pełny no-limit, 10 GB internetu, RWK, RLAH i 4 najważniejsze portale społecznościowe gratis poza pakietem.

Tylko opcja na kartę w dzisiejszych czasach. Telefon kupuje się na wolnym rynku - na raty lub za gotówkę. Operatorzy często dają promocyjne doładowania, darmowe pakiety itp. W chwili obecnej mam telefon na kartę w jednej z sieci. Celowo nie napiszę w jakiej. Nielimitowane połączenia na komórki, stacjonarne, nielimitowane sms, mms oraz 10 giga internetu za 20 zł na msc. Żadnej umowy. Ludziom się wydaje, że dwa lata to krótko, ale niestety w telekomunikacji dwa lata to szmat czasu a promocje są cały czas. Mając telefon na kartę w każdej chwili mogę przenieść go do innej sieci. Mając abonament nie zapłacisz rachunku i masz problemy - windykacja, komornik itp. Tylko karta. Abonamenty już dawno przestały się opłacać

Dodam jeszcze, że całkiem nie dawno byłem w salonie pewnego operatora. Z ciekawości. Zapytałem co mogą zaoferować dla nowego klienta z nowym numerem w opcji tylko sim na abonament. Pani zaoferowała mi ofertę za 50 zł - only sim bez telefonu abonament. Powiedziałem jej, że mam to samo na kartę za 20 zł. Mina dziewczyny - bezcenna. Większość ludzi bierze abonament tylko dla telefonu, ale dobry telefon to koszt miesięcznego abonamentu około 150 do 200 zł. Umowa na 24 msc. Daje nam to przez dwa lata koszt 24 X 200 = 4800 zł. Teraz odliczmy koszt samych rozmów czyli 24 X 20 = 480 zł. Rzeczywisty koszt telefonu - tego niby za złotówkę to: 4800 - 480 = 4320 zł. Tyle kosztuje was telefon - 4 tysiące 320 zł. Po dwóch latach jak sprzedacie ten telefon za max. 500 zł to będzie dobrze o ile w ogóle ktoś go kupi. Ktoś mi napisze - no dobra, ale trzeba mieć na raz ponad 4 tyś na telefon a tu mam za 1 zł. A g.... prawda. W sieciach ze sprzętem elektronicznym ten sam telefon można nabyć w okazyjnych cenach - często nawet 1 tyś zł taniej i wziąć opcję na raty 0%. Naprawdę zanim ktoś pójdzie podpisać umowę radzę uważnie zanotować wszystko na kartce, pójść do domu i to przeliczyć i wyciągnąć wnioski. Jak minie efekt WOW nowego telefonu i wróci racjonalne myślenie i emocje ostygną a wróci zdrowy rozsądek to wtedy dopiero zrozumiecie jak bardzo za przeproszeniem dymają was sieci na abonamentach. Nie bez powodu za każdym razem proponuje się klientowi opcję abonamentu a nie karty.

Virgine Mobile - full opcja za 25zl bez telefonu i abonamentu i 15gb danych

Dokładnie! Ja też mam i mogę z czystym sumieniem polecić!

Sprawdźcie ofertę Otvartej - przez kilka dni mają ofertę na internet mobilny za 39,99!

ja nie brałbym abonamentu, zrezygnowałem z niego i nie jestem zobowiazany umowa, obecnie jestem w mobile vikings i jestem bardzo zadowolony, płace 29 za to co miałem w play za 50 zł... przez 2 lata, a . w mobile vikings mam jeszcze 5gb wiecej, czyli 15. I jak znajdę lepszą ofertę to moge w kazdej chwili przeskoczyć do innego operatora.

dodaj komentarz
Czytaj także