Rejestracja i logowanie

Ogród z pomysłem – 4 nietuzinkowe inspiracje

Lifestyle 09-05-2017 Autor: Ogłoszenie
0
Ogród z pomysłem – 4 nietuzinkowe inspiracje

Chcesz mieć piękny ogród, który zachwyci gości, ale nie wiesz co możesz w nim zmienić? Oto cztery nietuzinkowe inspiracje, które sprawią, że będzie to miejsce przytulne i jednocześnie bardzo zachęcające do odpoczynku w bliskim kontakcie z naturą.

Jak stworzyć oryginalny ogród?

 

Szukasz nietuzinkowych inspiracji, aby w końcu zadbać o swój ogród? Zanim zdecydujesz się na zakup rozmaitych atrakcji ogrodowych – pomyśl przez chwilę o funkcjach swojego ogrodu i ludziach, którzy go najczęściej odwiedzają. Zastanów się dokładnie w jaki sposób chcesz uczynić swój ogród nietuzinkowym i jedynym w swoim rodzaju. Pamiętaj, że jednym z najważniejszych elementów każdego ogrodu są wygodne meble. Bardzo dużą popularnością cieszą się meble z technorattanu (http://www.ogrodowysalon.pl/meble-ogrodowe-technorattan), które nie tylko doskonale się prezentują ale również są bardzo wytrzymałe.

 

Funkcjonalne ścieżki, ale inne niż zwykle!

 

Mogą to być charakterystyczne ścieżki wykonane np. z drewna, aby takie funkcjonalne przejścia w ogrodzie były również bardzo estetyczne. Jednak tworząc ścieżki w swoim ogrodzie warto kierować się nie tylko ich praktycznością, ale przede wszystkim tym, aby pasowały do Twojej wizji aranżacyjnej. Inną alternatywą jest wykorzystanie odpadów do tworzenia ścieżek takich jak nakrętki po butelkach, ceramikę, garnki.

 

Nietypowe kształty sposobem na zwrócenie uwagi

 

Jeśli w Twoim ogrodzie rośnie dużo krzewów i chcesz zwrócić uwagę sąsiadów lub odwiedzających – warto zdobyć się na odwagę i zmienić kształt krzewów. Dzięki temu Twój ogród zyska zupełnie nowy charakter. Inspiracją niech będzie wyjątkowy szkockiego projektanta Charlesa Jencksa, ponieważ jego ogród był pełen nietuzinkowych rzeźb i charakteryzował się równie ciekawym ukształtowaniem terenu.

 

Wykorzystaj recykling jako element dekoracyjny

 

Jeśli uwielbiasz oszczędzanie i bliska Ci filozofia zero waste to warto zdecydować się na nadanie drugiego życia odpadom, które mogą pełnić funkcję fantastycznej i praktycznej dekoracji w Twoim ogrodzie. Jedną z zalet takiego rozwiązania jest to, że możesz wykorzystać produkty prosto z domu i łatwo je przetworzyć, aby znalazły zastosowanie w Twoim ogrodzie. Ciekawostką jest park przemysłowy stworzony przez Neka Chanda w 1957 roku przez 18 lat na powierzchni 12 akrów.

 

Sprawdź nasze propozycje pięknych, oryginalnych mebli do ogrodu na stronie OgrodowySalon.pl

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także