Rejestracja i logowanie

Placek na śniadanie

Lifestyle 05-04-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
1
Placek na śniadanie
I nie chodzi tutaj o kawałek ciasta tylko o… pizzę. Tak, dokładnie to nie pomyłka, pizza może być dobrym i pożywnym śniadanie. Na pewno jest zdecydowanie lepiej zjeść kawałek włoskiego placka niż miskę słodkich płatków z mlekiem. Potwierdzając to wszyscy dietetycy. A dlaczego tak jest?

Miska słodkich płatków ma mniej więcej tyle samo kalorii co kawałek pizzy, a mimo to lepiej -  a co ważniejsze zdrowiej - jest zjeść ciasto z dodatkami nawet polane oliwą. Jeżeli została nam pizza z poprzedniego wieczoru to nie wahaj się i zjedz kawałek zamiast szykować płatki z mlekiem.

Płatki, w szczególności te kukurydziane, są ulubioną potrawą śniadaniową wielu milionów ludzi na świecie, lecz nie należą one do najzdrowszych. Są dość kaloryczne w dodatku nie mogą pochwalić się dużą ilością witamin i minerałów. Składają się głównie z prostych węglowodanów, które powodują duże skoki cukru oraz po jakimś czasie gwałtowny jego spadek, co wiąże się z poczuciem zmęczenia i wzmożonego głodu.

Pizza nie powoduje takich wahań poziomu cukru. Przy takiej samej ilości kalorii zapewnia sytość na znacznie dłużej oraz nie powoduje opadania z sił. Pizza oczywiście nie zawiera tylko cukru, co słodkie płatki, który jest uważany przez dietetyków za znacznie gorszy od soli i tłuszczu razem wziętych.

Kolejną zaletą pizzy jest jej odpowiednie zbilansowanie pod względem wartości odżywczych.  Zawiera zarówno węglowodany, jak i białko i tłuszcze, których brakuje w misce płatków. Zwłaszcza, jeśli zalewamy je pasteryzowanym i rozwodnionym mlekiem ze sklepu. Pizza na śniadanie nie powinna być posiłkiem, który jemy codziennie. Jednak, jeżeli zostały nam jakieś kawałki pizzy z poprzedniego dnia lub po prostu najdzie nas z rana na kawałek chrupiącej pizzy zamówmy ją sobie po prostu.

Wtedy możemy sobie zrobić cały dzień z naszym ulubionym daniem. Oczywiście od czasu do czasu. Pizza na śniadania trafia z sieci Telepizza w takich miastach jak Kielce, Sopot, Warszawa, Łódź oraz wielu innych. Najlepiej jest ją zamówić poprzez stronę PizzaPortal.pl. 

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Zajebista pizza jest uwielbiam

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także