Rejestracja i logowanie

Pracownia terminalowa w szkole - jakie zalety posiada?

Lifestyle 16-09-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
0
Pracownia terminalowa w szkole - jakie zalety posiada?
Pracownika terminalowa stanowi alternatywę dla pracowni komputerowych w szkołach. Te na ogół kojarzą się z dużą salą, w której znajdują się komputery stacjonarne lub przenośne. Ich praca często bazuje na skomplikowanej domenie Active Directory. To powoduje trudności w zarządzaniu i w zakresie bezpieczeństwa.

Pracownia terminalowa a pracownia komputerowa - dlaczego warto wybierać innowacyjne rozwiązania?

Pracownia terminalowa stanowi efektywne rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych pracowniki komputerowych w szkole głównie z uwagi na wiek takich miejsc i trudności z konserwacją. Często szkolne pracownie mają też problem w zakresie obsługi, a większość z nich nie pracuje już pod kontrolą domeny, co stanowi dodatkowe utrudnienie. Stąd popularność innowacyjnych rozwiązań, takich jak terminalowe pracownie, w których żaden z uczniów nie posiada własnego komputera ale stanowisko posiadające monitor, klawiaturę oraz mysz.

Lifestyle


Więcej znajdziesz na pracowniaterminalowa.pl/pracownia-komputerowa

Zarządzanie odbywa się przez jednostkę centralną, tj. terminal komputerowy - małe urządzanie, które działa na zasobach serwera. Zaletą jest znacznie ułatwienie obsługi pracowni w szkołach. To oszczędność czasu również dla nauczyciela, który nie musi już tracić go na konfigurowanie każdego ze stanowisk uczniów. Odbywa się to jeden raz, szybko i wygodnie. W efekcie każdy z uczestników zajęć szkolnych może korzystać z nowo zainstalowanego programu na serwerze.

Jakie inne zalety posiada pracownia terminalowa?

Nowoczesna pracownika komputerowa daje możliwość znacznej oszczędności, przyjmując, że wydatek na nią jest o 1/3 mniejszy niż w przypadku tradycyjnej pracowniki komputerowej, posiadającej komputery stacjonarne lub laptopy. W dalszych miesiącach i latach korzystania szkoła odnotowuje również znacznie niższe opłaty za rachunki. Ponadto, do innych zalet zalicza się:
- ułatwioną administrację pracownią i sprawniejsze zarządzanie aplikacjami;
- efektywne zarządzanie użytkownikami i nieprzerwaną możliwość podglądania stanowisk pracy;
- możliwość udostępniania plików oraz blokowania ich;
- bezpieczeństwo danych, wynikające z faktu, że wszystkie profile znajdują się w jednym miejscu;
- oszczędność i duże niższe koszty utrzymania oraz stałej eksploatacji, ponieważ terminal zużywa około 90% mniej prądu niż komputer stacjonarny.

Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest terminalowa pracownia pozwala też na ograniczenie hałasu w sali. Nie ma już głośnych wiatraków, jakie znamy z tradycyjnych sal w szkołach. Ponadto można ją wykorzystywać także w innych celach, np. jako pracownię językową.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także