Rejestracja i logowanie

Rolety rzymskie - nowy wymiar osłon okiennych

Lifestyle 13-01-2020 Autor: Artykuł sponsorowany
1
Rolety rzymskie - nowy wymiar osłon okiennych
Wykańczasz mieszkanie i nie wiesz, jak osłonić je przed promieniami słonecznymi? Najlepszym i najmodniejszym sposobem są rolety rzymskie - dowiedz się, dlaczego!

Rolety rzymskie - jak działają?

Dekoracja okien to już od dobrych kilku lat nie tylko firanki i zasłony z materiału. Nie jesteście na nie skazani... zwłaszcza jeśli wasze mieszkanie jest całe urządzone w nowoczesnym stylu! Nowoczesne dekoracje okienne pozwalają na kontrolę ilości światła wpadającego przez okno, a równocześnie pięknie się prezentują.

Opcją, na której dziś się skupimy, są rolety rzymskie. To doskonałe dekoracje okienne dla wszystkich, którzy cenią estetykę wnętrz i funkcjonalne rozwiązania.

Czym są i jak działają rolety rzymskie? Jest to tak naprawdę typ zasłon, które można podnosić za pomocą łańcuszka, sznurka lub z wykorzystaniem pilota. Gdy są rozwinięte, są kawałkiem materiału - gdy je zwijasz, układają się w subtelnie nachodzące na siebie fałdy.

Jest to rozwiązanie eleganckie i efektowne, które sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu, ale też w biurze czy w hotelu.

Rodzaje rolet rzymskich

Rolety rzymskie mogą mieć falbany, szelki, wszelkie inne dekoracje. Najważniejsze jest jednak to, z jakiej tkaniny są wykonane.

Mogą być one mniej lub bardziej transparentne, przez co przepuszczają określoną ilość promieni słonecznych. W zależności od stopnia przejrzystości materiału możemy też stopniować ilość spojrzeń przechodniów.

Jeśli dane pomieszczenie jest mocno nasłonecznione - a nie powinno, np. sypialnia czy gabinet - warto wybrać rolety rzymskie wykonane z grubych tkanin. Mają one wtedy funkcję zaciemniającą. Tego typu zasłony mają często podszewkę z materiału black-out; wciąż są estetyczne, bo materiał może mieć dowolny wzór, a to podszewka jest odpowiedzialna za zatrzymanie nadmiaru światła słonecznego.

Różnego rodzaju rolety rzymskie znajdziesz na https://www.karnix.pl/rolety-rzymskie.html!

Zalety rolet rzymskich

Rolety rzymskie to rozwiązanie idealne do każdego pomieszczenia. Jak każde zasłony chronią przed wzrokiem sąsiadów, ale i nadmiarem słońca. Jeszcze nie jesteście do nich przekonani? W takim razie przygotowaliśmy dla was listę zalet dla tego wyboru!

  • Korzystanie z rolet rzymskich jest banalnie proste i intuicyjne.
  • Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta rolet rzymskich, w różnych wzorach i kolorach.
  • Rolety rzymskie można kupić gotowe lub uszyć je dokładnie na wymiar okna.
  • Łatwo jest je wyczyścić, bo wystarczy je zdjąć i wyprać.
  • Lubicie zasłony i firany? Nikt nie każe wam z nich rezygnować! Bezproblemowo można połączyć te dekoracje z roletami rzymskimi.
  • Jeśli rolety rzymskie nie przypadną ci do gustu, łatwo możesz z nich zrezygnować - montaż i demontaż zajmują maksymalnie kilkadziesiąt minut.
  • Równie łatwo możesz zmienić dekorację okienną w kilka chwil!

Jak zamontować rolety rzymskie?

Większość modeli rolet rzymskich zawiesza się za pośrednictwem karnisza. Część modeli montuje się bezpośrednio do ściany. W obu przypadkach należy wywiercić otwory umożliwiające zamocowanie mechanizmu rolet rzymskich. Roletę wkłada się w szynę, tę przymocowuje się do ściany. 

Istnieją na rynku również modele z montażem bezinwazyjnym, dzięki czemu łatwo można je ściągnąć - w razie chęci zrezygnowania z nich lub zmiany na inny wzór.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : ****s://wyspakobiet.eu/monia25

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także