Rejestracja i logowanie

Standardowe i niestandardowe rozmiary przesyłek. Jakie są ich koszty?

Lifestyle 03-04-2019 Autor: Artykuł sponsorowany
0
Standardowe i niestandardowe rozmiary przesyłek. Jakie są ich koszty?
Wysyłając przesyłkę, niezależnie od tego, czy będzie to przesyłka drobna i jednorazowa czy też przesyłka stała i duża, zawsze warto zwrócić uwagę na koszty i to, za co płacimy. Nie da się ukryć, że przewożenie towarów nie jest tanie. Wpływ na to ma przede wszystkim gabaryt paczki. Jakich kosztów można oczekiwać?

Rozmiar ma znaczenie

            Przede wszystkim w przypadku paczek skupiajmy się na rozmiarze. Przesyłki standardowe zostały określone dokładnie i kurier DPD czy innej firmy przewozowej doskonale wie, za co płacisz i ile. Rozmiar ma więc kolosalne znaczenie, gdyż tradycyjna paczka do 30 kg nie zawsze będzie pasowała do potrzeb klientów. Przygotowując przesyłkę musimy wiedzieć, co jest określane mianem „przesyłki standardowej”, a co kurier uważa za „przesyłkę niestandardową”.

Dowiedz się, gdzie wysyłasz

            Ważne w kontekście ceny jest to, gdzie przesyłka jedzie. Jeśli jest to przesyłka krajowa, ceny są odpowiednio mniejsze, także za konkretne przedziały wagowe. Jeśli jednak wybór pada na przesyłki międzynarodowe, to liczy się więcej opcji. Wszystko zależy już nie tylko od tego, jak wygląda paczka, tj. jak jest ciężka, jak poręczna i jak duża, ale także od tego do jakiego kraju i na jaki kontynent ma dotrzeć.

Nie tylko waga

            Zatem rozmiar ma tutaj znaczenie, ale jednocześnie cały czas należy pilnować wagi. Kurier DPD lub inna firma przewozowa za każdy przedział ustala inne wartości – tak dla przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych. Oznacza to, że aby dana paczka mogła trafić pod wskazany adres musi być nie tylko dobrze zapakowana, nie posiadać nieregularnego kształtu i zbyt dużych gabarytów, ale także musi ważyć w odpowiednim przedziale.

Usługi dodatkowe

            Przy okazji, warto powiedzieć o dodatkowych opcjach, jakie możesz wybrać. Oczywiście są one osobno płatne i nie wchodzą w pakiet normalnej, standardowej przesyłki nadawanej kurierem. Chodzi miedzy innymi o określenie czasu dostarczenia, opcje „z wniesieniem” czy sms powiadamiający o tym, gdzie jest przesyłka i za ile czasu dotrze do adresata.   

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także