Rejestracja i logowanie

Strażak level expert

Lifestyle 18-12-2017 Autor: jej Foto: R. Topólniak
63

Radosław Topólniak, strażak pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie we wrześniu br. w Izraelu otrzymał tytuł Mistrzowski (EXPERT) międzynarodowej organizacji Krav Maga Global zajmującej się szkoleniami z zakresu samoobrony i procedur bezpieczeństwa na całym świecie. Jak wyglądał egzamin i czy Izrael jest bezpiecznym miejscem dla turystów? 

Jak wspominasz podróż i pobyt w Izraelu?

Wyjazd do Izraela był dla mnie wielkim przeżyciem. Jest to przecież kolebka systemu, którego instruktorem jestem od ponad 10 lat. Jeszcze kilka lat temu wyjazd tam był dla mnie tylko marzeniem, a samo zamieszkanie, szkolenie się i zdanie egzaminu u współtwórcy systemu - Eyala Yanilova - nieosiągalne.

Podróż przez granice zaczęła się od kilku dociekliwych kontroli Izraelskich Służb. Stresowałem się i myślałem że już na początku będę musiał wrócić do Polski. Bardzo pomógł list zapraszający od Mastera, w którym wyjaśniono cel podróży i miejsce dalszego pobytu. W raz z przyjaciółmi zaplanowaliśmy dalszą podróż z lotniska pociągiem, ale na miejscu okazało się to niemożliwe - drzwi od stacji pociągów i wszystko inne było zamknięte. Nikt z nas nie przewidział, że we wrześniu trafimy na Żydowski Nowy Rok (Święto Rosz Haszany).

Mimo to udało się zwiedzić Tel Awiw, stare miasto Jaffa i Jerozolimę. Kraj jest piękny, warto podróżować w tym kierunku. Wielu turystów do wyjazdu do Izraela zniechęca obawa o bezpieczeństwo. Rzeczywiście w kraju tym od dekad trwa coś na kształt stanu wojennego, ale zamachy czy ataki wymierzone w przyjezdnych w ciągu ostatnich lat praktycznie nie zdarzały się.

Jak wyglądał pobyt u Mistrza?

Był dla mnie zaskoczeniem. Wyobrażałem sobie klasztor i dywan jak z filmu, a tymczasem zobaczyłem bardzo nowoczesny ośrodek z salą treningową i majestatycznym miejscem do ćwiczeń na zewnątrz. Był to zarazem dom mistrza i miejsce do ćwiczeń. Nie tylko miejsce było nowoczesne, wiedza i umiejętności które tam przekazano oparte były na obecnych zagrożeniach zbieranych z całego świata. W końcu Eyal opowiadał, że spędza w podróży 9 miesięcy w roku prowadząc szkolenia na całym świecie. Codziennie spędzaliśmy kilka godzin na opowiadaniu, szkoleniu i treningach.

A egzamin?

Widząc profesjonalizm zdałem sobie sprawę, że nie będzie łatwo przywieźć do Polski stopień Experta. Egzamin odbył się ostatniego dnia i trwał kilka godzin. Dla mnie było to zdawanie na 11 stopień. Test w Krav Maga jest kilkugodzinnym treningiem, w trakcie którego mamy jeszcze więcej się nauczyć, a przy okazji jesteśmy oceniani. Test w Izraelu składał się m.in. z obron przed duszeniami, obchwytami, uderzeniami, uzbrojonym agresorem w nóż, pałkę, pistolet, Walki przeciwko kilku agresorom, walki w bliskim kontakcie, ochrony VIP-a oraz rozwiązywaniu sytuacji zakładniczych.

Wszystko odbywało się w warunkach jak najbardziej realistycznych, wymagano znajomości technik robionych na prawą i lewą stronę. Było ciężko, kilka razy odczuwałem kryzys. Pomimo dużego zabezpieczenia w ochraniacze pojawiła się krew i kontuzje. Na tym poziomie nie można jednak przerwać, liczy się determinacja i chęć przetrwania. Po wszystkim podsumowanie, bardzo cenny dla mnie feedback i przyznanie stopinia Experta. Bardzo się ucieszyłem, bo jest to zrealizowanie marzeń i otwarcie kolejnego rozdziału w życiu. Dziękuje mojej Żonie, Rodzicom i wszystkim, którzy pomogli mi się przygotować.Teraz trzeba zdobytą tam wiedzę przekazać na miejscu w Polsce… w Kutnie.

Gdzie można trenować z tobą w Kutnie?

Prowadzę treningi w różnych miejscach, jednak ostatnio związany jestem z Kutnem gdzie spędzam najwięcej czasu. Zauważam coraz większe zainteresowanie w śród mieszkańców powiatu Kutnowskiego zajęciami z zakresu bezpieczeństwa. Bardzo dobrze rozwijają się grupy dziecięce gdzie uczymy samoobrony przez gry i zabawy. Na treningi przychodzi zarówno młodzież jak i dorośli. Z roku na rok chętnych jest coraz więcej. Zakres treningów obejmuje zajęcia ogólnorozwojowe, oraz samoobronne, w Kutnie na sali klubu Kravtrening.pl przy ul. Oporowskiej 7.

W jakich innych akcjach edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem bierzesz udział?

Ponieważ bezpieczeństwo jest moją pasją chętnie udzielam się w programach edukacyjnych realizowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Starostwo Powiatowe w Kutnie, Państwową Straż Pożarną w Kutnie a także zapraszany jestem do klubów sportowych i przedszkoli. W ramach programów poruszamy tematy związane m.in. z bezpieczeństwem w domu - akcja „ Kręci mnie bezpieczeństwo„, zagrożeniem tlenkiem węgla - „Czadowa Edukacja” czy ewakuacją obiektów użyteczności publicznej. Bardzo dobrze odbierany jest program szkolenia dla dzieci (od 4 lat) z samoobrony. Przez zabawę uczymy rozpoznawania zagrożeń, reagowania adekwatnie do zagrożenia. Dzieci i młodzież zwiększają swoją pewności siebie i uczą współpracy w grupie.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniami zapraszamy TUTAJTUTAJ.

Komentarze
komentarze (63)
Dodaj komentarz

Żygac sie chce od tych komentarzy mało jeszcze wiecie

Fachowiec :-D

Dzięki takim ludziom przełamuję niemoc i idę na trening. Gratulacje Radek

Suuuper gościu

BĄDŹ JAK RADZIO

GRATULACJE RADEK TAJ TRZYMAJ POZDRAWIAMY CIĘ.

Znam Radka od lat. Jest moim mistrzem w zakresie Krav Maga i przykladem bycia dobrym, uczciwym, pracowitym czlowiekiem z pasja. Na Radka ZAWSZE mozna liczyc. To jeden z naljepszych i najbardziej poukladanych ludzi jakich znam. Dzieki Radku.

Super artykuł oby więcej takich ludzi

Oby więcej takich ludzi na naszej ziemi. Pozdrawiam serdecznie

Brawo Radosław. Jeden z najlepszych trenerów jakich spotkałem. Pozytywnie zakręcony i pełen pasji. Dziękuję

Nie znam p. Radka, ale po przeczytaniu tego artykułu jestem pod ogromnym wrażeniwm jego pozytywnej energii i pasji! Gratuluję i życzę wielu sukcesów! Dobry z Pana człowiek!

bardzo dobry trener trenuje naszego syna

bardzo dobry miły trener trenuje naszego syna

Radziu, jesteś najwspanialszym człowiekiem pod słońcem.Życzę Ci sukcesów.

Gratulacje! Potwierdzam słowa przedmówców, dobry instruktor i sympatyczny gość. Liczę na to, że niedługo uda mi się wrócić na treningi więc do zobaczenia wkrótce emoji

Szacun!!! Brawo! #kravtreningcoreworkout

Dobry człowiek spoko kumpel Dobre podejście do życia. Gratulacje

Mój MISTRZU!!!

Absolutny top instruktorów w naszym kraju. Profesjonalnie traktuje każe powierzone zadanie, zawsze przygotowany do pracy z dorosłymi i z dziećmi, świetnie wyszkolony technicznie. W końcu to stopień E... Gratulacje!!!

Gratulacje bracie. Tak trzymaj.

Mój instruktor i przyjaciel . Człowiek niezwykłej cierpliwości . Gratulacje Radzio :-)

Polecam radzia

Polecam krav treningi z Radkiem bo ma naprawde podejscie do dzieci!!!!!

Brawo Radek, najlepszy trener oraz najlepszy majster od wstawiania futryn do drzwiemoji

Brawo Radek, najlepszy trener oraz najlepszy majster od wstawiania fury do drzwi emoji

Moje gratulacje emoji oby więcej takich pozytywnych ludzi i artykułów o nich emojiemojiemoji życzę powodzenia i wytrwałości emoji szkoda że nie dali żadnych zdjęć z wyjazdu emoji

Wspaniały człowiek! Jakby mógł to by ludziom serce na tacy dał emoji Mądry, sprawny i inteligentny, po prostu expert emoji Pozdrawiam

Megaaaa Gratulacje dla Radka. Swoje pierwsze treningi zaczynałem właśnie u niego. Już wtedy wiedziałem, ze jest na wysokim poziomie ale jak widać nie zatrzymał się w miejscu. Czuć ogrom włożonej pracy we własny rozwój oraz pasje jaką Radek wkład w każdy trening. Polecam

Nie tylko dzieci, ale i hipopotamy gratulują i są dumne ze swego TRENERA - ...i kit w pałę ...leona-kamela...

Top Instruktor i klasa człowiek! Polecam treningi z Radkiem!

Fantastyczny czlowiek, zaangazowany w to co robic od poczatku! Bylam trenowana przez Radka 8 lat temu przez prawie 2 lata I powiem szczerze, że nie jestem zaskoczona tylko dumna. Brawo Radziu pozdr-Lidia sochaczew

Super instruktor i super człowiek

Gratulacje

Mega pozytywny człowiek! Gratulacje Radek!

Powodzenia i sukcesów z dalszym rozwoju emoji

Gratuluję Radek. Rzadko już zdaje się spotykany, pozytywny człowiek z pasją. Potrafiący wytworzyć fajną atmosferę na treningu. Trening walki bez wzbudzania chorej agresji...

Super Instruktor !! Gratuluję Radku !!

Świetny trener! Widać po nim 100% zaangażowania i pasji. Życzę każdemu takiej determinacji i pozytywnej energii.

Świetna wypowiedź. Jestem pod wrażeniem poświęcenia i serca, które włożyłeś w pasję, by ciągle się rozwijać i osiągać swoje cele. Gratuluję!

Gratulacje i pozdrowienia

Swietny czlowiek! Super trener! Pelen profesjonalizm!

Gratulacje

Jad malutkich jest tylko jadem, a pasja i poświęcenie ich przerasta. Bo my jad wysysaamy a żmijki giną emoji

Pełen profesjonalizm, serce na dłoni i wyjątkowe podejście do dzieci. Wspaniały człowiek!

Gratulacje Radek. Pozdrawiam.

Mega zakręcony pozytywnie człowiek, z którym przebywanie daje dużo pozytywnych emocji, wiedzy i doświadczenia. Bardzo polecam zajęcia z systemu samoobrony prowadzone przez Radka w klubie Kravvtrening w Kutnie i nie tylko. Kutno powinno być dumne że ma u siebie takiego człowieka. Pozdrawiam

Świetny instruktor, zresztą jak cała kravtreningowa kadra w Kutnie.

Bardzo dobry instruktor zarówno dla dzieci jak i dorosłych emoji

Najlepszy strażak, instruktor i przede wszystkim fantastyczny człowiek emoji oby takich ludzi więcej było w Kutnie emoji

Brawo Radek. Gratuluję.

Radek serdecznie gratuluję. Mam nadzieję że będziesz dalej się rozwijał w sporcie i zawodowo.

Pozdrawiam z aqua!

Radzio jak go nazywają dzieciaki mega człowiek z pasją talentem a przedewszystkim sercem jakie wkłada w swoją pracę. Gratulacje Radzio za ciężko zapracowany sukces

Należało się! Gratulacje

Ciepły człowiek z ogromną wiedzą. Potrafi przekazać to co potrafi w taki sposób, że wszystkie techniki wchodzą w stosowanie jak za dotknięciem magicznej różdżki. Pasja, hobby do pozazdroszczenia. Dodatkowo niesie pomoc jako strażak.

Moja córka chodzi na treningi z Radziem i jest bardzo zadowolona. Ma On wspaniałe podejście do dzieci potrafi do każdego indywidualnie podejść. Gratuluję i życzę dużo sukcesów.

Sraty pierdaty... Za robotę uczciwą niech się weźmie a nie...

Kameleon jak to kameleon, zmienia się wraz z otoczeniem. Radek uczciwie pracuje a dodatkowo ma świetną pasję. Ale rozumiem, z zazdrości ból **** u Kameleona.

Polecam. Profesjonalista. Przychodzcie na treningi w Kutnie.

Brawo, treningi z Radkiem to pełen profesjonalizm. Polecam

Wyobrażam sobie tylko Was zdziwionych sytuacją pod dworcem ;D Radek ma świetne podejście do dzieci. I chyba z każdym potrafi się dogadać.

Zasłużony stopień po latach ciężkiej pracy! Brawo!!!

Najlepszy instruktor ever!

UWAGA - CISZA WYBORCZA!

Od piątku (19 października 2018r. godz. 00:00) do niedzieli (21 października 2018r. godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W trakcie ciszy wyborczej niedozwolone jest nakłanianie do głosowania na konkretnego kandydata w komentarzach, mediach społecznościowych i artykułach. Publikowanie ulotek, plakatów i sondaży. Prosimy uszanować ciszę wyborczą na KCI. Łamanie ciszy wiąże się ze sporą karą grzywny dla autora komentarza. My dostajemy zgłoszenia, potem musimy te komentarze kasować (a nikomu się nie chce), więc życzymy miłego odpoczynku w weekend. :)

dodaj komentarz
Czytaj także